Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudok elaludni de ha...

Nem tudok elaludni de ha elaludtam akkor eegyszerűen nem tudok felkelni. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen alszom el. általában hajnali 2 körül. Addig vagy a falat bámulom vagy olvasok tv-zek gépezek, dee olyan is volt hogy kimentem főzni. Ellentétben reggel egyszerűen nincs lelkierőm felkelni és ez nem csak a sima lustaság, nemtudom mi ez de megőrít.. valami ötlet?
2010. szept. 29. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért is kelj fel korán,hogy este hamarabb eltudj aludni.Vagy igyál tejet. :DD
2010. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rossz a napi ciklusod és gyanítom, hogy több koffeint iszol a kelleténél. Napi egy kávé reggel és utána nem kell több. Korai kelés napi munka és estére garantáltan kipurcansz.A tejet hagyd, mert annyira leterheli az emésztőrendszert, hogy csak éberebb leszel utána.Az is lehet, hogy nagyon későn eszel.
2010. szept. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kávézok és semmilyen stimulánst nem használok...
2010. szept. 29. 22:38
 4/5 Septimius ***** válasza:

Szerintem azért van ez, mert az emberekre rákényszerítettek egy olyan életvitelt, ami a többségnek megfelel, de egy része bizony szenved tőle. Elfogadott napirend az, ha reggel 6-kor kelünk, este 10-kor alszunk. Erre soha az életben nem leszek én képes, mert egyszerűen éjszakai életmódra van beállva a szervezetem amióta az eszemet tudom. Éjjel 2-3-ig fennvagyok, akár 4-ig is, viszont 10-11ig alszok. Ez nem lustaság és nem is alvászavar, hiszen én is 7-8 órát alszok, mint bárki más, csupán más elosztásban. Szerintem nagyon sok ember igényelne egy más fajta munkarendet, de egyszerűen nem lehet megtenni, mert az ember nappali élőlénynek van kikiáltva.

Egyetlen mód, hogy átszoktatod magadat: egyszer nekiveselkedsz és felkelsz nagyon korán, egész nap jól lefárasztod magad pl. túrázással, így este korábban el tudsz aludni. Sajnos nekem ez sem mindig elég ahhoz, hogy visszazökkenjek, mert az első adandó alkalomkor - pl. hétvégén - megint átállok éjjeli üzemmódra.


Most van éjjeli fél 12 - nekem még csak most következik az este. Ha lehetőségem lesz rá, biztos, hogy éjszakai műszakban fogok dolgozni.

2010. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló én is ilyen vagyok:D... hát megpróbálok átszokni...
2010. okt. 14. 01:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!