Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok ennyire fáradékony?

Miért vagyok ennyire fáradékony?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, a sulit februárba kezdem, addig itthon vagyok, és gyakorlatilag nem tudok magammal mit kezdeni. Hajnal 2ig tvzek, majd elalszom, másnap alig bírok felkelni, ma pl du kettőkor ébredtem fel és fáradtnak érzem magam 12 óra alvás után :S de ez szinte mindig így van, napközbe fáradt vagyok, kóválygok, este meg ébren vagyok sokáig mert nem megy az alvás. Ez normális dolog? Emellett csak eszek meg eszek, de nem azért mert éhes vagyok, hanem mert nem tudok már magammal mit kezdeni... Lehetek fáradékony a semmittevéstől, azért mert nincs napi tervem?:S 1 hete érzem kb ezt az álmosságot, néha hőhullámaim vannak, melegnek érzem magam, pedig nincs lázam. 26. napba van a menstruációs ciklusom, mindig késik, szerintem most is fog, de lehet ez az oka a fáradtságnak? Ugye nem nagy gond?:S Volt még valaki így?
2010. szept. 26. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg éppen halálra unod magad, már nem tudsz magaddal mit kezdeni :) Ezzel nincs baj csak így, lassan megy az idő, a napok, nem fáradsz el, mert semmit nem csinálsz, ezért nem tudsz időben elaludni. Teljesen felborult a "napirended" . Próbálj meg kialakítani egy napirendet, hogy reggel kb ekkor és ekkora kelek, reggelizem, elmegyek ide- oda, du. ezt csinálom, és este mondjuk 11-kor megpróbálok elaludni. Illetve lehet, hogy valami vitamin hiányzik a szervezetedből azért érzed magad mindig fáradtnak.
2010. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bocipók ***** válasza:

Szia!

Igen, ez pszichológiai, hogy nincs mit csinálnod, egy kicsit talán feleslegesnek érzed magad.

Jó lenne, hogy attól függetlenül, hogy nem jársz suliba egy napi rutint előre elterveznél, kialakítanál magadnak.

Vállald át a napi bevásárlást anyudtól és minden nap egy helyiséget takaríts ki. Ha a fősulihoz, egyetemhez kell a nyelvvizsga és még nincs meg tanulgasd (ha megvan akkor is érdemes elővenni, mert a munkáltató nem a papírra, hanem a tudásra kíváncsi). A tananyagot előre is olvasgathatod, a suli honlapján fenn kell lennie, hogy milyen tantárgyaid lesznek és általában a jegyzeteket is feltöltik.

Jobb minden nap időben lefeküdni és időben felkelni, mert fél év alatt nagyon hozzászoksz és eldurvul a mostani helyzet.

2010. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sportolj, tanulj egy kicsit, hidd el sokkal jobban fogod érezni magad :)
2010. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tönkre tetted a bioritmusod és ez megviseli a szervezetet.Úgy lenne egészséges,ha este 10 előtt már aludnál.És legalább 8 óra alvásidő meglenne.A napirendedbe is legyen rendszeresség.Csak ennyit kellene tenni és akkor rendbe jössz.A hőhullámok azért vannak,mert az idegrendszered is kifáradt ettől az össze-vissza életmódtól.És természetesen ez a menstruációs ciklusra sincs jó hatással.
2010. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a sok választ! :)

annyira rossz ez így, olyan haszontalannak érzem magam, és lustának... mostmár a telefonom ébresztőjére se kelek fel, kinyomom és továbbalszom:S ha meg fentvagyok már 7-8 körül, haszontalannak érzem magam, és nem látom értelmét h fent legyek. Kitakarítom a lakást, de az is max 2 óra, utána megint nincs mit csinálnom:S Semmihez nincs türelmem, és semmiben sem vagyok jó. Egész nyáron depressziótól szenvedtem, pánikrohamaim voltak, és hónapok óta tart a halálfélelmem. Meglátok magamon vmit, és már temetem el magam:( Nem bírok semmibe se kezdeni, hamar elfáradok... Korán elaludni nemtudok, este valamivel jobbanérzem magam... elég stresszes is az életmódom, szörnyű!! Olyan mintha minden energiám leszívták volna :S

2010. szept. 26. 17:24
 6/6 anonim válasza:
igen, kell a napirend, és minden képen dolgozz valamit, de ne szellemi munkát, hanem fizikait, hogy fáradj jól el! 1szerűen kell valamit csinálni, valami konkrétat, mert különben az embernek minden baja van!
2010. szept. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!