Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a bajom? (bővebben lent)

Mi lehet a bajom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok.Egyszerűen egésznap olyan vagyok , mint egy élőhalott.Akármennyit alszok sose bírom magam kipihenni.Ma is 12 órát aludtam szinte és a szemeim majd leragadnak.Igaz most így nyáron éjszakázok vagyis ilyen 2ig fent vagyok, de viszont ha 1-ig alszom ,ha csak 10ig akkor se jó :S Suliidőbe is lefekszem 10kor és 6kor kelek, mégis egésznap olyan fáradt vagyok, hogy alig bírom ki a napot DE minden egyes nap 9 óra után este felélénkülök és nemtudok korábban elaludni..csak forgolódok ennyi.Normálisan táplálkozom, vagyis igyekszem, mégis kb 3-4 naponta nagy wc-zek vagy több :S Mi lehet itt a baj? Esetleg ötletek, hogy kicsit felpörgessem magam és az emésztésem is jobb legyen? Életkedvem elmegy már szinte ettől a nagy punnyadástól :(
2010. aug. 29. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Több lehetőség is van! Ha jól sejtem elég fiatal vagy. A leggyakoribb, hogy túl sok cukrot viszel be! A cukortól hirtelen kapsz egy energialöketet, utána viszont általában mindenki "lepunnyad". Ez megmagyarázza az emésztési problémádat is! Több rostot egyél, és kevesebb szénhidrátot. Hagyd ki az esti étkezést. Ha este kajálsz, energiával látod el a szervezeted, és nem tudsz elaludni. Gyanítom becsúszik néha néhány energiaital is. Ezt is mellőzd este. A 10 órai lefekvés OK, de ha nagyon kialvatlan vagy, ne feledd, hogy egyetlen jól átaludt éjszaka nem pótolja az alvásigényedet. Ezeken felül javaslom, hogy vezess be magadnak akár minimális szinten is egy napirendet, amihez tartod magad, így a szervezeted is alkalmazkodik hozzá!
2010. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!