Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudtok A SZALVUSZ- gyógyvi...

Mit tudtok A SZALVUSZ- gyógyviz szervezetre tett lúgosító hatásáról? Meddig kell inni, hogy legyen eredménye?

Figyelt kérdés
Reflux jellegű betegségről lenne szó. A túlsúlyra van hatással? Nagyon drága, 600 ft/1,5 liter. Megéri?
2010. aug. 28. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:

A lúgosítás TUDOMÁNYTALAN és MEGTÉVESZTÉS. Refluxra vannak hatásos megoldások, pl. esti zabálások elhagyása, legkülönfélébb szerek, így savlekötők, savelválasztást részben vagy teljesen gátló szerek. Emellett megemelt fejrészű fekhely, kevesebb stressz. És nem ártana utánanézni, hogy nincs-e Helicobacter pylori fertőzése. Elsőre ennyi.


végzős orvostanhallgató


Ui.: már volt hasonló kérdés

2010. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
T. Végzős orvos! Köszönöm a válaszodat. A zabálásról annyit, hogy 2 éve nem eszem 6 után.A "legkülönbözőbb szerek"-ről annyit, hogy már szedek gyógyszert, mert jártam a házi orvosomnál, aki már bizonyított, mint orvos, nem hallgató.Helicobacter pylorit tudomásom szerint gyulladás csökkentők okozzák, amit nem szedek.Én csak a szalvusz fogyasztók véleményére voltam kiváncsi.Ja és hogy már volt ilyen kérdés ez természetes, mert a reflux népbetegség, örülj, hogy Neked nincs, majd lesz.Az biztos, hogy arrogenciából már le tudnál végzősként vizsgázni,ez jellemzi a legtöbb orvost- mások lenézése.Gratulálok.
2010. aug. 29. 07:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én véleményem, hogy inkább a kérdező arrogáns. Ha jobban megnézzük a kérdést, sehol sem volt feltüntetve, hogy a fogyasztók tapasztalatait várja. Rengetegszer találkozom a lúgosítás kérdésével, mely mögött semmilyen tanulmány, vagy egyéb hivatalos bizonyítás nem áll. Az emberi szervezet pH-ja egyébként is szűk tartományon belül mozog, annak befolyásolása halált vonhat maga után. A gyomorégés és reflux a fokozott savtermelés és/vagy nyitott gyomorszáj miatt lehetséges. Ezek befolyásolására vannak gyógyszerek, ill. lehet életmódot váltani. Volt szerencsém nekem is megtapasztalni ezt a kórképet. A másik, hogy én semmilyen rossz kívánsággal Önt nem támadtam. És amennyiben olyan nagy szaktudású orvosa van, miért nem kérdezi tőle, hogy ajánlja-e a fent nevezett víz fogyasztását.

A Helicobacter egy baktérium, gyulladáscsökkentőknek semmi köze hozzá. A népesség egy jelenős hányada át van vele fertőződve. Igen könnyű elkapni, elég egy nem megfelelően elmosott evőeszköz is. A baktérium közvetett módon fokozza a savtermelést, így fekélyt ill. hosszabb távon daganatos betegséget okozhat. A kórokozó antibiotikum-kombinációval kiirtható.


És nem utolsó sorban: én úgy érzem, nem sértettem meg. Azonban én képes vagyok elnézést kérni.


végzős orvostanhallgató

2010. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tisztelt végzős Orvostanhallgató! Megkaptam üzenetét, melyet ezúton köszönök meg.Igazából valóban csak a kib.víz hatása érdekelt volna, melyet még mindig nem ismerek.Orvosilag igen tájékozott lettem, melyért nem tudok elég hálás lenni-
2010. aug. 29. 18:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Még nem fejeztem be, csak elment hamarább a komment..Sajnálom, ha megbántottam, nem kívántam, hogy Refluxa legyen, csak előrevetítettem a mai világ lehetőségét.Szerintem túl komolyan vette a dolgot,bocsánatáért esdeklem.Orvosilag képzett lettem, és beszélhettem Önnel, addig sem gondoltam a Refluxomra, ami ma már jobb. Maradok tisztelettel: Egy eccerű háziasszony.
2010. aug. 29. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!