Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A gyerekem jó étvágyú, szerint...

A gyerekem jó étvágyú, szerintetek kellene valamit tennem?

Figyelt kérdés

A lányom 16 éves mindjárt és a 158 centijéhez 60 kiló, de nem néz ki kövérnek, vagyis nem azt mondanátok rá, hogy kövér, hanem hogy egy egészséges, életrevaló gyerek. És ezt nem azért mondom, mert szülő vagyok, hanem mert sose mondta rá senki, hogy kövér lenne. Sportolni is szeret, bár nem kifejezetten izmos, de nem is pudding testű.

Egyszer mondtam neki, hogy nem-e kéne egy kicsit visszafogja magát az evéstől, de erre azt felelte, hogy " Apa, én ha nem eszem annyit amennyi jólesik akkor ingerült vagyok és nem érzem jól magam, mozgásra pedig pláne nincs kedvem. "

Na hát ennyi, mit tudnék csinálni ? Hasonló helyzetben valaki ?


2010. aug. 22. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Én akkor is azt mondanám rá, hogy kövér. Ki van tágulva a gyomra, persze, hogy kevésnek érzi a normális mennyiséget. Ha kevesebbet (normális adagot) eszik, eleinte éhes lesz kicsit, majd rááll a gyomra. Még most kell megelőzni a túlzott elhízást.


24/N

2010. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Engem meg mindig azzal piszkáltak, hogy rossz az étvágyam. Ezeknek a szülőknek semmi se jó :).

20/f

2010. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem nem baj, ha a lányomnak jó étvágya van, de szeretném tudni mások véleményét is
2010. aug. 22. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Amíg meg van elégedve magával, jól érzi magát a testében, addíg szerintem nincs porbléma. Örüljünk, hogy őt még nem érte el az "anorexia mánia".

Amúgy igaza volt az egyik válaszolónak, a szülőknek semmi sem jó. Engem is mindíg azzal piszkálnak, hogy hízzak kicsit. Azt bezzeg nem veszik észre, hogy orrba-szájba zabálok egész nap, csak szúrja a szemüket, hogy vékony vagyok. :( :P

2010. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem tökéletes csak nem akarom, hogy a lányom később szenvedjen emiatt !!! Jó és okos apa akarok lenni, inkább most húzzam meg a vonalat, minthogy pár év múlva már túl késő legyen
2010. aug. 22. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki 158cm és 60 kiló az már kövér????Emberek,hol élünk?Etiópiában?A centiben stimmelek,de a kilóban nagyon nem.Akkor én nagyon-nagyon kövér vagyok!Na nem vagyok a mangalica kategória sem.De hála istennek senki nem piszkál ezzel.Majd ha engem zavar teszek ellene. Szerintem bízd rá.Ha ő jól érzi magát,akkor minden stimmel...
2010. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!