Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Végbéltájéki megbetegedés?

Végbéltájéki megbetegedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kicsit megvagyok réműlve emiatt. 2 éve van 1 negyedévente visszatérő betegségem. Pontos szakvéleményt nemkaptam róla hogy mi lehet, pedig orvosnál is jártam már vele. Végbélnyílás mellett régebben apróbb, most viszont egyre nagyobb "görcsök" jelennek meg, amik nagyon fájdalmasak és megnehezítik a minden napi életem. Kezdetben kis aprók voltak, kisebb fájdalommal összetudtam nyomni, s azután felszívódtak. Miután jöttek a nagyobbak, elmentem orvoshoz és ott kivágták. Mostanába megint előjött ez viszont elég nagy görcs, méghozzá 2 db is van. Ezek eléggé érzékenyek már csak az érintésre is megfájdúlnak, szétnyomni esélytelen. Vannak ilyen kis száraik amiket kitapogatva lehet érezni hogy felnyúlnak a végbélbe hosszasan. Nos utánnaolvasgattam és vagy vastagbélpolipra gyanakszok vagy úgynevezett külső aranyérre. Csak nemtudom mitől van mert felfázni nemnagyon tudok. Az elmúlt 1 hétbe használtam rá sósvizes fekvőfűrdőt, de nemnagyon segített. Kivágatni meg nemakarom megint mert gondolom tudjátok milyen kellemetlenségekkel jár.


Válaszokat várnék arra, hogy ezt miképp tüntessem el, ílletve akadályozzam meg orvosi beavatkozás nélkül, ílletve hogy pontosan mi is ez.


2010. aug. 17. 01:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva, nekem is volt aranyerem annak idején, nálam is ilyen csomók voltak. Viszont én ilyet még nem hallottam h valaki kinyomja. Én konkrétan kb 10x kentem be mastuval, utána meg abbahagytam és magától elmúlt.
2010. aug. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdésre:

Hát sztem mindenképp CSAKIS orvossal kezeltesd, nem tudom, h mi lehet ez, de elég durvának tűnik, talán tényleg vmi külső aranyér....mindenképp menj orvoshoz, ne kísérletezz egyedül otthon, főleg ne vagdossál ott lent le semmit magadon, mert talán még nagyobb lesz a baj....Ha az az orvos, akinél jártál nem tudott segíteni érdemben, akkor menj másikhoz....sztem ez túl durva ahhoz, h vmi házi praktikával meg lehetne szüntetni...

2010. aug. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Régebben mikor még "kitudtam nyomni" akkor olyan volt mint 1 pattanás, azaz kiürűlt. Most viszont már olyan erős, hogy nemnagyon tudom szétnyomni, lehet csak azért mert nagyon fáj, vagy pedig tényleg túl nagy.


A jövőhéten orvoshoz fordulok vele, mivel semmi jelét nem látom annak hogy elmúlna. Csak utánna meg a kellemetlen utóhatások ugyebár múltkor is vágás, varás, vérveszteség, reménykedtem hogy tud valaki valami megoldást rá amivel ezt ellehet kerülni. Meg hát ugye utolsósorban nem kellemes ilyennel bárhova is járkálni.

2010. aug. 17. 01:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!