Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az orvosok miért nem gyógyítjá...

Az orvosok miért nem gyógyítjáka testi tüneteimet? írás lentebb

Figyelt kérdés

Már évek óta nagyon beteg vagyok. Először a gyomromnál kezdődött. Rettentően görcsös volt. Wc-re csak hashajtóval járok. Ezen kívül nem tudok aludni, állandóan forgolódok az ágyban nehezen kapok levegőt mindig mélyeket kell sóhalytoznom. Egész nap fáradt vagyok, mintha influenzám lenne. Fája fejem, a hátamról ne is beszéljünk. Még sorolhatnáma panaszaimat. Mindig felkeresem a szakterületen dolgozó orvost, de az összes lelet negatív. Két év alatt bejártam a gasztroenterológiát, kardiológiát, urológiát, hormonvizsgálataim voltak, urológián is megfordultam. A leletemre mindig szomatikus betegséget írnak. Ajánlottak egy pszichiátert is. De én nem agybeteg vagyok hanem testi panaszaim vannak. Aki hasonló cipőben jár, az írhat. Nagyon rosszul érzem magam


23/F


2010. aug. 14. 22:06
 1/9 A kérdező kommentje:
ezen kívül kb 10 vérvizsgálatom is volt. Szemészeten és reumatológián is voltam már
2010. aug. 14. 22:08
 2/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy nem testi bajod van, hanem lelki. Nem tudom, mért tetszik neked jobban a testi betegség. Kivizsgáltak, nincs szervi bajod. Ha azt akarod, hogy a tüneteid megszűnjenek, menj el az ajánlott pszichiáterhez, aki pont ilyen betegekkel foglalkozik, mint te.
2010. aug. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyi vizsgálat azért csak nem téved :/Szerintem inkább hallgatnod kellene az orvosokra és pszihiáterhez menned.
2010. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez, ha azt mondták! Sajnos igenis okozhat ilyen problémákat az agyadban lévő probléma is. Az agy termel bizonyos hormonokat, és ha ezek egyensúlya felborul, az elég kellemetlen testi tüneteket is okozhat. Ez ellen gyógyszert viszont csak pszichiáter írhat fel. Barátnőm férjének pl. szabályos gyomorgörcsei és szívrohamai voltak, minden lelete negatív volt, végül pszichiáter szerotonin hatóanyagú gyógyszert írt fel neki, és azóta semmi baja.
2010. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miert, jobban erezned magad attol, hogy mondjuk ibs-ed van, meg tudorakod, rossz az immunrendszered, vitaminhianyod van, gerincferdulesed es agydaganatod?

A fejedben van a baj, nem testi bajod van. Szerintem csak siman hipochonder vagy, de ezt ennyibol nem lehet megallapitani. Menj csak el ahhoz a pszichiaterhez.

2010. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

utolsó


csak nekem valódi panaszaim vannak. Igazi fájdalmaim, néha úgy érzem elfoigy a levegőm vagy megáll a szívem.

2010. aug. 14. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el, hogy van ilyen:

[link]

2010. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kerdezo, ha jobban tudod mint az orvos akkor gyogyitsd meg magadat! :)
2010. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Suhanc72 válasza:

Esetedben valós tünetek vannak, ezt nem is cáfolja senki, és az is igaz, hogy ezek "valódi" fájdalmakat idéznek elő.

Íme egy példa, ebből talán megérted a probléma gyökerét.

Egy ausztrál szörföző végső elkeseredésében keresett meg egy mentál-terapeutát, mert soha semmilyen pozitív vizsgálattal nem tudták megállapítani, mitől lesz fülgyulladása huzatos házban. Ráadásul a nyílt vízen sokkal nagyobb szélben soha nem lett semmi baja. Hipnózisos vizsgálat alatt kiderítették: aggódós nagymamája rikácsolt vele mindig, hogy "Ne ülj a nyitott ablakba, mert huzatot kap a füled!"

Te is inkább elhiteted magaddal, hogy beteg vagy, semmint hogy elhidd: a tüneteid mentális okokra vezethetők vissza és tudatosan javíts lelki állapotodon.

Úgy gondolom, pánikbetegség áldozata vagy és TÉNYLEG keresd fel a pszichiátert. Hidd el: kevésbé "ciki" eljárni hozzá és meggyógyulni, (mert azt csak ő és te fogjátok tudni) mint önámításodat fennen hangoztatva megpróbálni bólogató Jánosokat keresni magad mellé. Ráadásul ettől meg sem gyógyulsz...

2010. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!