Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Meddig normális a hőcsökkenés?...

Meddig normális a hőcsökkenés? Ma már 35.2 a hőm (folyt lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt tudjuk, hogy hőemelkedés és láz meddig van vagy mikor kell csillapítani, de mi van a hőcsökkenéssel?

Beteg vagyok, megfáztam, semmi különös, torok-, és fejfájás, orrfolyás, enyhe szédülés és gyengeségérzet.

Tegnap reggel 37.1 volt a hőmérsékletem, azóta megy egyre lejjebb. Ma már 35.2-t mutat a hőmérő, pedig nem rossz, mert a fiamnál és a férjemnél normális értéket mutat. Nincs elkékülve semmim, ami jelezné a kihűlést, egyszerűen csak melegem van.

Meddig normális ez? És mit kell csinálni vele?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 11. 10:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, az is hozzá tartozik, hogy - mivel mindenkinél változó - a normális testhőmérsékletem általában 36.3-36.5 körül van.
2010. aug. 11. 10:26
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon különös. 35 alatt már kóros lehűlés, de szerintem akkor sokkal rosszabbul lennél. Inkább kérj kölcsön egy higanyos lázmérőt a szomszédtól. Nem lehet, hogy izzadt vagy vagy éppen most mosakodtál, dezodoroztál és a nedvesség hűt?
2010. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, semmi ilyesmi nem történt. Teljesen nyugalmi állapotban vagyok, és ébredéskor is, valamint most is ugyanannyi :o
2010. aug. 11. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért majd mérd délután is: reggel a legalacsonyabb a hőmérséklet. Ha komoly baj lenne, akkor le lennél gyengülve és lassulva. A pulzusodat, esetleg vérnyomásodat próbáld meg megmérni.
2010. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Normális, nekemis 35-37 körül van. 34 a kóros már.
2010. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Aznap délután aludtam még pár órát, és utána helyrejöttem.

2010. aug. 13. 00:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!