Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hurutos köhögés gyereknél!...

Hurutos köhögés gyereknél! Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
kisfiam 4 éves, elég sokat van megfázva. hány éves kortól tudják a gyerekek kiköpni a slájmot? őt sokat kínozza, mondja is hogy a torkán van valami segítsek neki. hogyan tudnám neki elmagyarázni hogy mit csináljon, hogy ki tudja köpni? néha köhögés után szalad hozzám, hogy köpnie kell, de sokszor csak a nyálát köpi ki,és a váladék a torkán marad. ti voltatok már hasonló helyzetben??
2010. aug. 6. 23:01
 1/3 margoz ***** válasza:
Nekem a nagyobbik fiam volt olyan,ha megfujta csak egy nyári szél,taknya nyála egybe volt,szégyeltem már a gyermekorvoshoz menni,én ugy tudtam rávenni hogy én is ugy csináltam mintha fujnám az orrom és a zsepibe köpködnék elég sürün,nagyon hamar ő is csinálta,minden felé raktam ki zsepit,hogy akármerre megy kéznél legyen neki.Aztán sikerül egy tavaszon a hegyekbe elmenni egy hétre,végig náthás volt(gondoltam,na ez sem seggit)De utánna mikor haza mentünk,mintha ketté vágták volna,azota csak esetleg járványos idöszakban volt beteg.
2010. aug. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ, az orrfújás az megy nálunk is( bár sokszor akkor is a torkára megy a váladék) de a krákogást nem nagyon tudom neki elmondani,hogy hogy csinálja....mert anélkül meg sokszor a torkán marad a trutyi... :( ma reggel is egy órát próbálkoztunk, mire végül nagy nehezen felszakadt neki az éjszaka lerakódott váladék(öklendezés, köhögés, sírás...)..... nagyon sajnálom a kis drágámat :(:(
2010. aug. 7. 11:22
 3/3 margoz ***** válasza:
Gondolom használtok gyermek köptetöt,de pár csepp citromlé kis kanállal adva,segít,ami mentolos v.savanyu,általában enyhiti ezeket a kinzó tüneteket.
2010. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!