Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem kaptam túl sok sugárzást?...

Nem kaptam túl sok sugárzást? Ez normális?

Figyelt kérdés

Még februárban volt mellkasröntgenem mert befulladtam. Aztán márciusban koponyaröntgen mert leestem a liftről.


Most pár hete megint baleset ért almát szedtem a fáról és lezuhantam. agykoponya ct, teljes gerinc ct, mellkasröntgen, bordaröntgen.


Mivel többszörös bordatörés elmozdulással, fejbőr elvágása, repesztett seb ajkakon. múlt héten megint mellkasröntgen, bordaröntgen.


Aztán jövő héten megint megyek megint mellkasröntgenre, bordaröntgenre. Sebészetre fejbőr varratszedésre.


31 éves vagyok nem sok eza sugárdózis?



2020. szept. 17. 21:08
 1/4 jeverezi ***** válasza:
85%

Magyarországon 2,4 msv ér természetes úton átlagosan egy embert.


egy mellkasröntgen 0,02 msv tehát nagyon kevés.

Viszont Agykoponya CT 3 msv ami olyan mintha 150 mellkasröntgent kaptál volna egyszerre.

Gerinc ct 6 msv ami 300 mellkasröntgennek felel meg.


Tehát te eddig kaptál kb 9 msv amit egy ember átlagosan négy év alatt gyűjt össze. azt te egy nap alatt megkaptad.


Egyébként nema sugárzás miatt aggódnék hanem ennyi balesetnek csak oka van. Egyszer kitöröd a nyakad.

2020. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyet kell értenem az előzővel. Ha továbbra is ennyire felelőtlen vagy előbb-utóbb utolér a természetes szelekció.
2020. szept. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem lesz bajod a sugárzás miatt lehetőleg, bár ez valóbab nem kevés. Maga a sugárdózisnál az elnyelt dózis a mérvadó, de sajnos Magyarországon még nincs megoldva az emberek esetén elvégzett vizsgálatok sugárterhelését összegző nyilvántartás. Emiatt csak az orvosokon múlik, hogy csak a lehető legszükségesebb mértékben kérjenek ilyen vizsgálatokat.

Valóban van abban is valami, hogy ezek miért történnek veled, miért vannak ilyen balesetek, nehéz feladat erre rájönni.

2020. szept. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem olyan sok de azért ne gyűjtögesd őket.
2020. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!