Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A torkomban levő slájm nagyon...

A torkomban levő slájm nagyon zavar. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Évek óta reggelente váladék termelődik a torkomba, de 2-3 krákogás-köhögéssel kiköpöm és túl is vagyok rajta.a problémám az, hogy mostmár napközben is termelődik slájm a torkomra, amit ki kellene köpnöm, de sajnos a mhelyemen ez nemmegoldható, mert félek, h a kollegáim meghallják a krákogást. Így jobb híján visszanyelem....csak így már estére annyira letapad a többször ki nem köpött slájm, hogy így csak még hangosabb krákogással tudom kiköpni.Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit csináljak? Hogy oldjam meg??? Kérem segítetek.
2010. aug. 6. 06:10
 1/9 szproot válasza:

Ha évek óta tart a probléma, akkor ajánlatos felkeresni a háziorvost.

Vagy el kell hagyni a dohányzást, ha netán.

2010. aug. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nálam is ez van, szintén évek óta, annyi h én nem köhögök miatta, csak érzem h ott van, gyakorlatilag olyan érzés mintha az egész tüdőmet beborította volna :/

talán a mandulámtól van, mert az óriási, háziorvos eddig semmit se csinált lassan én már megszokom az állapotom :S:D

köptető nem hat nekem ...

2010. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a dohányzás az oka tuti....csak az a baj, hogy engem kínoz a köhögés, ameddig fel nem krákogom....ha meg lenyelem,akkor annál több termelődik...csakhát napközben munkahelyen....szinte megoldhatatlan...... :(
2010. aug. 6. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:

én nem dohányzok mégis van

:s

2010. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A Gligoseptes öblögetés/galgalizálás nem segít?
2010. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Keresd fel az orvosod, mert nekem is ilyen van. Nem is tartottam fontosnak, csak egy mri vizsgálaton véletlenül derült ki, hogy garat cisztám van. Szeptemberben műtenek.
2010. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszertől és allergiától is lehet. Lehet élelmiszer allergia is.
2012. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen van, én nem dohányzom, passzívan is nagyon ritkán.


Az orvosok zöme refluxra gyanakszik, de az arra való gyógyszerek nem hatnak erre semmit.


Amúgy én nem tudom kiköpni, örülök, ha egyáltalán annyira fel tudom krákogni, hogy... khm... el tudjam tüntetni máshogy.

Én sajnos rettentő sokat krákogok, szerintem a környezetem már megszokta. :(

Az orrom is dugul - duzzadt orrnyálkahártya -, hol egyik, hol másik, hol mindkettő, néha egyik se vészesen. És orrgaratfolyást is érzek.


Voltam két fül-orr-gégésznél, belémvilágítottak. Nem mondtak semmi különöset, nem küldtek se CT-re, se MRI-re. Mondák, hogy duzzadt az orrnyálkahártyám, illetve tele vagyok váladékkal. Szóval elmondták ők is a tüneteimet. :D

Háromszor volt orrmelléküreg-röntgenem (csak röntgen), egyszer a duzzadt orrnyálkahártya volt csak ráírva, másik két esetben még az se. Csak ennyi: az orrmelléküregek légtartalma megfelelő, vagy a mittudomémmik lefutása mittudoménmilyen (de nem kóros, mert orvosok nem mondtak rá semmit).

Voltam allergológián, tüdőgyógyászaton is, mert akkor épp elhúzódó hurutos köhögésem is volt.


Szóval az orvosok nem vettek komolyan, nem volt komoly vizsgálatom, pedig egyik vizsgálatsorozat az elhúzódó köhögés alatt volt, és utaltunk arra is, hogy évek óta krákogok, egyre többet, egyre rondábban.



Én itthon Salvus vízzel öblítek orrot napi többször, illetve inhalálok inhalálógéppel.

2012. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam (ha addig nem írnak):

A második F-O-G látogatás pár hete volt. Ott elmeséltem, hogy volt mindenféle vizsgálatom, negatívak, refluxra gyanakodnak és azzal kezelnek. Elmondtam, mik a tüneteim, és mivel kezelem magam házilag. A garatomon akartam amúgy csak egy valami megmutatni, amire azt mondta, heg. Ugyan megvizsgált - csak a fülemet nem, de arról nem is volt szó -, de úgy érzem, hogy le akart rázni, mivel én már úgyis kezelem magam otthon, úgyis kezelnek refluxra is, minek foglalkozzunk vele...

2012. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!