Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet hasmenésem?

Mitől lehet hasmenésem?

Figyelt kérdés

Múlt pénteken be kellett vennem 2 antibiotikumot, már délelőtt hasmenésem volt, és másnap is, majd ezután majdnem minden nap, de csak egyszer egy nap, mindig evés után kb 1 órával. Az antibiotikumtól lehet? Szedem a normafloret.

De többször előfordul ez velem, már kb egy éve tart, csak eddig ritkábban volt. Mindig evés után jött rám, és csak egyszer. Mit jelenthet ez? Engem nagyon zavar. Milyen orvoshoz forduljak?


2010. aug. 4. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológushoz fordulj, aki az emésztőrendszert vizsgálja. Esetleg lehet ételallergia is a háttérben. Fruktóz, laktóz, esetleg lisztérzékenység.
2010. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kockázatok és mellékhatások elkerülése érdekében olvassa el a betegtájékoztatót vagy kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét!


Ha úgy gondolod, hogy a hasmenésed összefügg a gyógyszer szedésével, akkor ahhoz az orvoshoz menj, aki felírta Neked az antibiotikumot. Biztos, hogy tud majd javasolni egy másik készítményt, amitől remélhetőleg nem lesz hasmenésed.

2010. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha masmenést "szeretnék", iszom egy tejszínes kávét, mert laktózérzékeny vagyok. Majdnem minden nő az 35 év felett.
2010. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is ilyen problémám volt,először csak zsíros ételek után,aztán már bármilyen kaja után hasmenésem volt és nagyon nehezen jött rendbe.

Nekem a savtúltengés okozta,emellett én még refluxos is vagyok.

A dokihoz elmész,ő megmondja,hogy mit kell tenned,engem először ultrahangra küldtek el az epe és a hasnyálmirigy miatt,aztán megtükrözték a gyomromat és akkor derült ki,hogy rengeteg a savam.

Ha addig nem akarsz kellemetlenséget,kerüld a zsíros ételeket és savas italokat (Cola,miegyéb),egyél kekszet,pirítós kenyeret vagy babapiskótát.Nekem még a tea is csinálta/ja a savat.

Ne hanyagold el,mert akár gyomorfekélyed is lehet tőle,és az biztos nem kellemes.Az is lehet,hogy helicobacter pyroli nevezetű baci van a gyomrodban,okozhatja ez is.

Jobbulást !

19/L

2010. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Az elején azt hittem laktózérzékeny vagyok, mert a túrós tésztától volt hasmenésem, de valamelyik nap a kenyértől, máskor a pizzától, szóval teljesen változó. Utolsó! Te akkor kerülöd az olyan ételeket? Gyógyszert nem kell szedni?

2010. aug. 4. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!