Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cicám pont a körmöm alá...

Cicám pont a körmöm alá kapott, vérzett, lefertőtlenítettem, de már elég vörös körülötte, és fáj. Kicsit olyan, mintha ott lenne a húsom. Mit csinálhatnék vele?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
ha lefertötlenitetted az jó,egyelőre többet nem tehetsz,max este ujra kend be fertőtlenitővel és ha ugylátod ennek ellenére begyullad akkor menj el az orvoshoz
2010. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Deus88 ***** válasza:

Azt azonnal amputálni kell :))))))

Fertötleniteni párszor és bekötni ha vérzik , és ezután se gyogyul akkor irány a doki. :)

2010. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

elég vörös a körmöm körül,és ha alul megnyomom az ujjbegyemet,az baromira fáj!

ha ezzel dokihoz megyek,szerintem körberöhög:)

2010. júl. 29. 15:01
 4/10 A kérdező kommentje:

majdnem olyan,mint a benőtt köröm..elég undi

mire számítsak a dokinál?

2010. júl. 29. 16:32
 5/10 anonim ***** válasza:
A múltkor nekem is belekapott a macska az ujjamba. Elkezdett fájdalmasan duzzadni, ezért dokihoz mentem. Adtak egy tetanusz injekciót kifertőtlenítették a sebet és bekötözték. Nekem ott azt mondták jól tettem hogy elmentem, mert a macskakarmolás miatti fertőzés hajlamos nagyon eldurvulni. Menj vele dokihoz!
2010. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tetanusz ELLENI injekció.Nem tetanusz, mert az lenne az igazi gáz.Igen, irány az orvos, az állatok körme alatt rengeteg baktérium található, nagyobb baj is lehet belőle, nem fognak kiröhögni.
2010. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen sebet mihamarebb jól ki kell véreztetni, hogy tisztuljon. Ha nem jön kellö vér, akkor kinyomkodni, és kiszívni. A legvégén fertőtleníteni. Nem pedig az elején lezárni a sebet a fertőtlenítővel Ja, a vért kiköpni. Így megspórolhattál volna egy orvoslátogatást. Kisgyerekeknél is alkalmazható! Nincs mindenhol azonnal orvos!
2010. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

vérzett,de nagyon minimálisan...viszont a körmöm mellet mit keres vadhús? arra gondoltam,olyan,mint a benőtt köröm?

már 1 hetes,és még mindig fáj,szóval vszínű doki...elég vicces lesz:)

2010. aug. 1. 14:29
 9/10 anonim ***** válasza:
2010. aug. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
írtam a neten egy dokinak és bevált,amit tanácsolt:)
2010. aug. 4. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!