Probiotikumot csak antibiotikum kúra alatt lehet szedni vagy anélkül is, ha érzem, hogy valamiért rossz a közérzetem?
1) Nemcsak antibiotikum kúra alatt kell szedni, hanem még utána 3 hétig legalább. Nőknek meg még a szájon át szedett probiotikum mellett hüvelyi probiotikum-kúra is szükséges 2-3 héten át.
2) Ha anyukád hüvelyi úton szült, sokáig szoptatott, boldog családban nőttél fel, soha nem betegedtél meg, nem kaptál gyógyszereket, antibiotikumot, nem vették ki a vakbeled, most a legstresszmentesebb életet éled, távol a világ zajától, a természet lágy ölén szívod a legtisztább levegőt, eszed a legvegyszermentesebb, legfeldolgozatlanabb élelmiszereket, amit a kertecskédben termelsz, akkor a bélflórád valószínűleg teljesen rendben van, szükségtelen probiotikummal támogatnod. Ha a fentiek közül esetleg több tényező nem áll fenn, akkor valószínűleg a bélflórád kisebb-nagyobb mértékben károsodott, úgyhogy lehet szedni probiotikumot rá - akár állandóan. Azt azonban tudnod kell, hogy egy dolog a probiotikum szedése, de ha közben folyamatosan a bélflóra egészsége ellen dolgozol más úton (stressz, feldolgozott élelmiszerek, egyszerű szénhidrátok stb. fogyasztása), tudod...
3) Azt már kimutatták az okosok, hogy a bélflóra megborulása, illetve legfőképp annak következménye, a bélfal áteresztőképességének megváltozása, összefüggésbe hozható idegrendszeri, mentális, kedélyállapotbeli változásokkal, kellemetlenségekkel. Amin mondjuk nem feltétlenül segít egy mezei probiotikum, ilyenkor már az áteresztés helyreállítására kell gyúrni és ez nem két nap. De nem ördögtől való gondolat így "rossz közérzetnél" a probiotikumhoz (is) fűzni reményeket.
4) A probiotikumokat nem érdemes túlértékelni. Legalábbis a ma kapható probiotikumokat. Egyrészt egyelőre nem sikerült elérniük a kutatóknak, hogy a szájon át bevitt probiotikumok megtelepedjenek a bélben. Tehát csak áthaladnak rajta, addig viszont végzik áldásos tevékenységüket: tehermentesítik a helyi bélflórát és az tud erősödni. Másrészt a ma kapható probiotikumok tetemes hányada semmit nem ér, annyira kevés a csíraszám (CFU). Kevés az, ami nem éri el az ötmilliárdot sem. Jónak az számít, ha a felhasználás idején garantáltan legalább 20-30 milliárd van benne. Ehhez a gyártáskor a dupláját kell becsomagolni és onnantól folyamatosan hűtve kell tárolni. Na, ezt nem csinálja meg sok gyártó és üzlet. Tehát nem elég, hogy eleve keveset kapszuláznak, még a maradékot is kinyírják a tárolással.
5) Esetleg ha a rossz közérzet alatt stresszt értesz, próbálkozhatsz jól felszívódó magnéziumot szedni, ami izomlazító, így a stressz tüneteit, "feszültségét" is csökkenti, jó hatással van a szívre.
#2-es köszönöm a választ. Valami hasonló kifejtésre gondoltam. Mert ártani én is úgy gondoltam, a szervezetnek.
Nem stresszre gondoltam. Hanem barátomnak most volt egy bő hetes időszaka, amikor sajnos bölcsességfoga durván begyulladt és szednie kellett. És amikor még tovább ette még a probiotikumot, mint az antibiotikumot, azokon a napokon enyhült kissé a laktózérzékenysége. Laktóz tabletta nélkül tudott Kinder tejszeletet enni, amit eddig nem tudott. Ennek lehet köze hozzá?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!