Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez lehet laktóz intolerancia...

Ez lehet laktóz intolerancia vajon?

Figyelt kérdés

Már 2 éve küzdök(25 éves vagyok) egy kellemetlen problémával, ami főleg laza széklet, gyakori görcsös hasmenés, állandó puffadás, iszonyatos bélgázosodás. Utóbbi olyan erős, hogy sokszor órákig folyamatosan érzem a mocorgó gázokat, amik távoznak is, ezek már lassan a társas életben is zavarnak.

Akkoriban éppen életmódot váltottam, kevés szénhidrát, helyette hús, zöldség, tejtermék, ez utóbbi alapvetően zsírszegény túrót, diétás joghurtot és natúr joghurtot jelentett. Előtte nem ettem ennyi tejterméket, alapvetően a szénhidrát helyett kezdetem el. Tejet igazán sosem ittam sokat, de 2 éve azt is kihagytam a kávémból. Eleinte erre fogtam, hogy biztos a zöldségek, ideges vagyok, egy doki elzavart 5 perc után, hogy IBS. Aztán folyamatosan egyre több tejterméket ettem, reggelire és vacsorára és egy ideje elviselhetetlenek a panaszaim. Eleinte nem is gondoltam a laktózra, csak az tűnt fel, hogy mikor hazautazok, ahol ugye nincs tele minden diétás túrókkal hanem mást eszek enyhülnek a panaszok. Sőt, el is múlnak, ha nem is teljesen, hiszen otthon sem minden laktózmentes, de enyhülnek. Aztán ma pl hazajöttem 4 nap után( otthon pluszba laktózmenteset vetettem mindből magamnak és nem is volt gondom), erre megettem tegnap vacsira egy nagyobb darab fetasajtot és máma megint iszonyatos gázosodás tört rám.

Ez vajon megér egy tesztet? Valahogy megpróbálnám elintéztetni az orvosommal.



2015. máj. 4. 22:55
 1/7 anonim válasza:

Ez simán lehet az!

Amíg megkapod az orvostól a vizsgálat időpontját, próbáld meg, hogy laktózmentes dolgokat eszel. Van manapság szinte minden, bár az is igaz, hogy drágábbak ezek. Szóval szerintem próbáld meg, hogy ilyeneket eszel addig, és ha egyértelműen jobban vagy, akkor tuti laktózérzékenység.

Ha kérdésed van, tedd fel bátran, 15 éve vagyok laktózérzékeny:)

2015. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel a tapasztalatod alapjána kellemetlen tünetek egybevágnak a több tejtermékfogysztással, elég nagy esélyt adnék rá, hogy Neked ezek nem jók. Én elhagynám őket (eszembe se jutna laktózmentes cuccokat venni, egyszerűen enném a többi ételemet, illetve ha valami ásványi anyag miatt aggódsz, akkor megnézheted, miből viheted be).


Ahogy el is hagytam a laktózt, mert bár nem vagyok kifejezetten allergiás rá, jobb érzés nélküle.


Az étrend makrotápanyag-összetételén is elgondolkodnék, úgy tűnik, hogy a szénhidrátot és a zsírt egyszerre próbálod minimalizálni, ami nem szokott jó ötlet lenni, mert ha tényleg sikerül, akkor koplalsz vagy brutálisan túl sok fehérjét viszel be, bár ez utóbbit viszonylag nehéz. Igaz, a tejtermékekkel elég sok szénhidrát bevihető, ha mennyiséget eszik az ember. Ha nem, akkor pedig a kalória lesz kevés a zsírszegény fajtákból, valamivel pedig jól is kéne lakni.

2015. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor megpróbálok beszélni egy orvossal, hogy küldjön el tesztre, mert tényleg így már nem lehet élni.

Gyerekkoromban sosem volt ilyen gondom, fura, hogy 23 évesen tört volna rám, hogy hirtelen bajom van a tejtől.

2015. máj. 4. 23:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez simán az lesz.

Teljesen felesleges tesztet csináltatni, ha a panaszaid egyértelműen a tejtermékekhez köthetők.


Továbbra is laktózmentes tejtermékeket fogyassz, és végszükség esetére legyen nálad abból a tablettából, amit mostanában reklámoznak ilyen esetekre. A neve nem jut eszembe.

2015. máj. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor is lehet baj a laktózzal, ha az nem jellemző, hogy mondjuk megeszek egy joghurtot túróval és rá fél órára rohannom kell wc-re? ilyen sosem volt. inkább állandó, megdöbbentően nagy alhasi puffadás, görcsök, szelek. estére a legrosszabb az egész, reggelre kicsit jobb, de amint felkelek kezdődik elölről. És röhejesen hangzik, de többnyire érzem, ahogy a vastagbelem lefutásának megfelelően mennek a buborkékok és görcsölök.
2015. máj. 4. 23:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként én is laktózérzékeny vagyok, mint a felnőtt lakosság jelentős része, de nem ennyire, csak akkor, ha kifejezetten nagy mennyiségű tejterméket fogyasztok.


EZ talán segít: [link]

2015. máj. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármikor lehet baj a laktózzal... Az emberek nagy része érezhető mértékben érzékeny rá, bár nem tuti, hogy tud erről (az életmódváltásom előtt nem tudtam, hogy nem természetes, ahogy érzem magam, s lehet jobb). Nekem sosincs olyan tünetem, mint Neked, de érzem, hogy a hasam nem érzi magát annyira jól s nem vagyok olyan könnyed evés után, mint amit elvárok. Ilyen kis apróságok, nem vészesek, de jobb nélkülük, inkább kihagyom őket.
2015. máj. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!