Mi az a laktulózérzékenység?
Először is nem laktulózérzékeny vagy, mert olyan nincs laktulózra nem lehetsz érzékeny mert tudomásom szerint nem létezik...
LAKTÓZérzékeny vagy... és laktózINTOLERANCIÁban "szenvedsz"!
Ennek egy nagyon egyszerű oka van. Az ember évezredekig nem ivott tehéntejet, majd párszáz éve elkezdték őket háziasítani. Az emberi szervezet egyszerűen még nem képes a tehéntejet lebontani nagyon sok embernél.
Maga a laktóz vagyis tejcukor az amit a szervezeted nem képes lebontani.
Erre nincs gyógymód, nem tudsz belőle kigyógyulni, nem tudsz rá gyógyszert szedni, csak magára a tünetekre tudsz és akkor azthiszem ihatsz tejet.
Igen vannak laktózmentes termékek, de nem mindenkire hat úgy a laktózérzékenység ezért lehet kísérletezni, hogy te mit ehetsz és mit nem! Rendes tejjel mondjuk ne kezdj l próbálkozni, de egy szeletke sajt, vagy túrórudi stb. Sok sikert!
#1
Először néznél utána, mielőtt TUDOMÁSOD SZERINT bármit is leírsz....
GUGLI
A LAKTULÓZ D-galaktózból és fruktózból álló, szintetikus diszacharid.
Tehát nem egyenlő a tejcukorral...
Amúgy, kedves kérdező, ezt az orvosoddal kell megbeszélned, hogy ezek után mi a teendő, nem pedig neten kell megkérdezned, hogy mit tegyél, mert kapsz egy olyan tanácsot, mit az előttem szóló és nem tudom, hogy mi lesz így veled(a szervezeteddel), ha pont ezek után fog rosszul reagálni vmire.
Te ezen a teszten voltál:
H2 kilégzési teszt laktulózzal
A laktulózzal végzett H2-gáz kilégzési tesztvizsgálat alkalmas a táplálék vékonybélen való áthaladási idejének ( vékonybél vagyorocoecalis tranzitidő) meghatározására, valamint a vékonybélben kórosan elszaporodott baktériumok (kontaminált vékonybél szindróma) indirekt kórismézésre.
A laktulóz egy diszacharid, olyan cukorszármazék, amit csak a bélbaktériumok tudnak elbontani, a vékonybél emésztőenzimei nem bontják, így gyakorlatilag változatlan formában jut el a vastagbélbe. Hatását a vastagbélben fejti ki, ahol a bélbaktériumok hatására rövid szénláncú karbonsavak, elsősorban tejsav és ecetsav, továbbá metán és hidrogéngáz keletkezik belőle.
A vizsgálat eredményének értékelése: a vékonybélen történő áthaladás időpontját, azaz a tranzitidőt a 20 ppm határérték feletti koncentrációváltozás megjelenésének időpontja adja. A normális tranzitidőt egészséges kontrollcsoporton végzett vizsgálattal lehet meghatározni. Átlagos időtartama általában 120 perc körül szokott lenni. Ha a glükózzal végzett H2-gáz kilégzési teszt is kóros, azaz a kontrollértéknél rövidebb időt mutat, az a vékonybél bakteriális kontaminációját jelzi, míg ha normális, akkor a tranzitidőt mérjük.
Mindenféleképpen beszélj az orvosoddal(akár a házival is).
Laktulóz nem egyenlő a laktózzal!
Laktulózt nem emészti meg az ember szervezete. Senkié! Míg a laktózt változó százalékban (Magyarországon kb. 70%) igen. Pont azért vizsgálnak mindkettőre!
Először voltál "laktózos" hidrogén-kilégzéses teszten, melyen a laktózintoleranciát tudják nézni. Ott kiderült valami (pozitív-negatív), ez normál esetben kb. azt jelenti ihatsz-e tejet. Viszont! Ezután jön a "laktulózos" H2 kilégzéses teszt, mintegy a másik kontrolljaként, vagy kiegészítéseként. Ezzel ugyanis azt tudják megvizsgálni, hogy nincs-e vékonybélfertőzésed. Ami miatt akár fals pozitív eredményt adhatott a laktózos H2 teszted, másrészt ha az előző nem is adott pozitív eredményt, itt még kiderülhet, hogy mégis fertőzésed van, de ez gyógyszerrel kezelhető.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!