Mik és miért lehetnek a lábamon térgytől felfelé pattanásszerű hólyagok?
Továbbra is van egy olyan érzésem, hogy ezen a honlapon ú.n. mache (LÁTSZATKELTŐ, SZEMVÉNYVESZTŐ, ÁMÍTÓ, TETTETŐ) kérdéseket is feltesznek! Olyan kérdéseket tehát, amelyeket voltaképpen a honlap készítői (moderátorai vagy szerkesztői?) dobnak fel, csak hogy jobban menjen az „üzlet” — nagyobb frekventáltsággal vegyék igénybe a platformot —, miáltal az itt hirdetők hirdetései révén a honlap fenntartói nagyobb profitot kaszálhatnak...!
Miért gondolom ezt? Az ú.n. „kérdések” legtöbbje annyira gyermeteg és idétlen (akárcsak ez is…), hogy megmosolyogtatnak!
Ámde én szeretek játszani! (Aztán ki tudja, előbb-utóbb majd én is hasznot húzhatok - legálisan persze - ebből a honlapból…!)
Legyen hát, válaszolok a „kérdésre”.
Van egy csodálatos szer, a neve: TEAFAOLAJ!
Én meglehetősen józan ítélőképességű ember vagyok, ezért nem szeretem a „csoda” kifejezést, de ez tényleg egy csodaszer! Az ausztráliai teafa leveléből sajtolt illóolajról van szó. Az ottani őslakosok nagyjából úgy 5 ezer év óta alkalmazzák, külsőleg és belsőleg is. Leginkább azonban BŐRÁPOLÁSRA használják.
A lényeg:
1. Hatása: felülmúlhatatlan ANTIBAKTERIÁLIS és GOMBAÖLŐ! (Még némelyik vírussal szemben is hatékony!)
Ha a baktérium- és gombaellenesség az elvárás, akkor NINCS NÁLA JOBB és HATÉKONYABB! (Csak nevetni tudok, amikor a TV-reklámokban agyon-vissza hirdetgetik az újabb és újabb, drágábbnál drágább mesterséges sza..kat!) Az antibiotikumokkal és a higiéniés „fertőtlenítő” kotyvalékokkal szemben, ez egy természetes anyag! Annyira bonyolult a molekulaszerkezete, hogy a baktériumok és gombák NEM KÉPESEK REZISZTENS ALFAJOKAT „szülni” a kivédésére! Az antibiotikumok legtöbbjéről és főleg: az üzlelti kotyvalékokról viszont ez nem mondható el...
1.1. Lábgomba ellen TÖKÉLETES!
● Megelőzésre heti egy-két alkalommal néhány csepp higítatlan olajat kell a száraz lábujjak között eldörzsölni. (Fürdés után javasolt végezni.)
● Már kialakult lábgombásodás esetén 2-3 naponta egy lavór langyos vízhez 20-25 csepp higítatlan olajat kell adni, majd nagyjából 15-20 percig áztatni a lábat.
2-3 heti ilyen kezelés után a gombásodás TÖKÉLETESEN MEGSZÜNIK!
1.2. Szemölcs-irtásra TÖKÉLETES! A módszer gyakorlatilag ugyanaz, mint a gombásodás megelőzése vagy megszüntetése esetében. (Persze a műveleteket a szemölcs helyén kell a végezni…)
1.3. Fogápoláshoz TÖKÉLETES! A fogmosó pohárba 10-15 csepp higítatlan olajat kell csepegtetni, és a tényleges mosás előtt, majd azt követően is át kell zubicskolni a szájüreget. (Van teafaolajos fogkrém is, igaz, ölég drága…, cca. 1600 ft. Lehet!)
1.4. Szem fertőtlenítéshez TÖKÉLETES! Kialakulni készülő jégárpát is KÉPES VISSZAFEJLESZTENI! Figyelem!: ITT NAGY ÓVATOSSÁG IGÉNYELTETIK! Higítatlan teafaolajat ebben az esetben NEM SZABAD HASZNÁLNI! Általában is el kell kerülni, hogy a teafaolaj higítatlanul jusson a szemgolyóba, vagy akár csak a szem közvetlen közelébe! Az erősen higított olaj azonban (kb. 1 l. vízben 5-10 csepp) GYÓGYÍTÓ, FERTŐTLENÍTŐ és FRISSITŐ hatású.
1.5. Standard bőrápolás: Itt a kényeskedők óvatosabbak lehetnek, a teafaoljanak ugyanis KÓRHÁZ-SZAGA (vagy illata, ahogy tetszik) VAN! Mindenesetre, NYUGTATJA, LÁGYÍTJA és FERTŐTLENÍTI a bőrt. (Gyulladáscsökkentő hatása is van.)
1.6. Általános fertőtlenítés: Egy 20 m2 alapterületű, és nagyjából 3 méter belmagasságú, tehát 60 légköbméteres helyiség (egy átlagos lakószoba-méretű helyiség) levegőjét KÉPES TELJESEN FERTŐTLENTENI! Módszer: Egy 5 ml-es fiolát nyitott állapotban a szoba közepére helyezünk és közben 20-25 percig nem nyitunk ablakot!
Figyelem!: a helyiség KÓRHÁZ-SZAGÚ LESZ! De akit ez zavar, utána használhat „illatosító” spray-t is…
2. Ellenjavallat és kockázatok: a teafaolaj az arra érzékenyeknél allergiás reakciót okozhat a bőrön!
2.1. Teszt: aki bőr-allergiára hajlamos (vagy csak óvatos duhaj), az első használat előtt próbálja ki a szert: vagyis cseppentsen az alkarjára 3-5 cseppet az olajból, és ha 5-10 percen belül bepirosodik a cseppentés helye, akkor NEM SZABAD ALKALMAZNIA az olajat!
2.2. Az egyik kockázati tényezőt az 1.4. alatt már említettem, a másik kockázat: HIGÍTATLANUL NEM SZABAD LENYELNI A TEAFAOLAJT! Nem okoz ugyan végzetes dolgot, viszont a természetes bél-flóra baktériumait kiirtja…! Azok vissza-„tenyésztése” pedig eltarthat egy-két hónapig…
Végezetül: az a véleményem, hogy ha EZ EGY VALÓS KÉRDÉS, akkor a Kérdező miután letesztelte azt (lásd fentebb!), nyugodtan próbálja ki a szert, vagyis néhány napon át reggelente KENEGESSE ÁT 5-10 csepp higítatlan teafaolajjal a lábait a mondott helyeken! Ha nem érzékeny az olajra, SEMMIT NEM VESZTHET — legrosszabb esetben nem történik változás… Ez utóbbi esetben azonban — vélhetőleg — komolyabb egészségügyi problémája van! Ha azonban VALÓBAN be vannak gyulladva a szőrtüszői, a teafaolaj ARRA IS tökéletes megoldás lesz!
Dixi!
U.i.: Az olaj patikákban és bio-boltokban kapható. Egy 5 ml-es üvegcse ára nagyjából 1 200 – 1 300 ft. lehet. és az átlagos használat esetén kb. 1-2 hónapig elég is. Lehetőleg az EREDETI (ausztrál) teafaolajat kérje, a magyar kiszerelésű (Magyarországon összeállított) ugyanis szerintem NEM AZ IGAZI…! (Elnézést a gyártótól, de ez a tapasztalatom.)
Helyreigazítás!
Sajnos, megint igazolódott egy saját aforizmám, ami így szól: „Ha alkotsz valamit, és egy idő után úgy érzed, az már szinte tökéletes, hát csak gondold végig még egyszer, és hamarosan rá fogsz jönni: tévedtél…!”
Nos, egy-két helyen talán félreérthető volt a tájékoztatásom, ezért világosabbá kell azt tennem.
• A kialakult lábgomba kezeléséhez írtakhoz: Ebben az esetben is lehet és érdemes is, a higítatlan olajos kezelés! Éspedig közvetlenül a gombás lábujjakon, illetve azok közein végezve!
• A fogápolásnál a 10-15 csepp higítatlan olajat a VÍZZEL CSAKNEM TELI pohárba kell tölteni! (Egy átlagos, 2,5-3 decis pohárról beszélek.) Higítatlanul is lehet persze zubicskolni az olajat, csak megvan a kockázata, hogy lenyeli az ember, arról meg írtam már, hogy mi lehet a következménye... (Na, meg kicsit drága is volna az olyan fogmosás…)
• A helyiség-fertőtlenítés baba-várás előtt ajánlatos, de a csecsemő gondozás napjaiban is érdemes azt időnként (2-3 naponta) megejteni!
Ennyi!
A feltételezése hogy a kérdést egy moderátor,vagy egy olyan ember akinek anyagi haszna van ebből elutasitom,de ezt mivel nem tudom bizonyitékokkal alátámasztani gondolom nem sokat segit önnek!
Egyébként köszönöm a kimeritő választ a problémámra!
Üdv. Norbi!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!