Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől lehet ez a rettenetes...

1lány.... kérdése:

Mitől lehet ez a rettenetes viszketés és csaláncsípés szerű foltok rajtam?

Figyelt kérdés
Nem szokott ilyen lenni, nem tudok róla, hogy allergiás lennék valamilyen ételre, vagy italra, egyébként most is ugyanazokat a kajákat eszem, amiket már évek óta. Egy valami viszont van, nekem pajzsmirigy betegségem van, ami elég sokszor előjön, ilyenkor szedek pár hónapig bogyókat, pontosabban Thyrozol-t és Egilok-ot (ez utóbbit a szívre, mert pulzusom néha még a 150-et is eléri.. sajnos :S) Ezeket a gyógyszereket szedem már évek óta kúránként, így két három hónapig, eddig nem voltak tüneteim, most viszont kb 3 hete szedem ezeket a gyógyszereket, és egy másfél hete nagyon viszket a bőröm, váltottam tusfürdőt, vettem extra száraz bőrre való testápolót, hát ne lett jobb egyiktől sem :( Ma előjöttek ilyen csaláncsípés szerű kis foltok a lábamon, úgy 4-5 darabot látok. Elolvastam az Egilok mellékhatásait ott ír ilyesmit, volt nektek már ilyen allergiás tünet gyógyszertől? Most akkor ne szedjem? Dokihoz pénteken tudok menni, mit csináljak addig? Őt felhívtam, de nem az a típus, akit néhány kiütés különösebben érdekelne... :(

2012. okt. 29. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a gyógyszerek mellékhatása.
2012. okt. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy kontakt ekcéma valamilyen szertől (tusfürdő, testápoló vagy akár mosószer), vagy csalánkiütés, ami lehet akár a gyógyszerektől is. Ha eddig is szedted a gyógyszereket, nem hinném, hogy attól lenne, néha teljesen banális dolgok tudják ezt kiváltani, de nem árt tisztázni a dolgot, mert ha tényleg gyógyszerallergia, akkor lehet, hogy váltanod kell majd. Addig is igyál Kalciumot és ne használj semmilyen tusfürdőt és testápolót, csak vízzel mosakodj, esetleg gyógyszertári mosdókenőccsel (kb. 200 Ft).
2012. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sikerült eljutnom dokihoz, mondta, hogy könnyen lehet ezektől a gyógyszerektől. Kaptam egy zodac nevű gyógyszert amit akkor kell bevennem, ha már nagyon elviselhetetlenek a tünetek. Remélem segít.
2012. okt. 31. 10:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Üdvözlöm! HA rám hallgat, 3 hét múlva elfelejtheti az összes gyógyszerét ha rendszeresen teázik. A megoldást úgy hívják hogy közönséges galajtea. Mivel az immunrendszere már viseltes, és már jönnek a többi tünetek is, emiatt kell levendula, kamilla, és csalánlevél is a keverékbe. Az arányok: mindegyik 1 adag, kivéve a galajteafüvet (ld alább). Magát a galajteát 2,5 decis méretben egy felnőtt ek. füvet leforrázva, fedve 15 percig állni hagyni - és rendszeresen 10-12 alkalommal kell inni egy héten. A másik tea a többi itt felsorolt fűből szükséges heti egy-egy alkalommal a galajtea mellett, addig amig jobban nem lesz. Ezzel a megoldással jelentősen csökkennek a tünetei, és jó eséllyel nem lesz szüksége gyógyszerekre.
2014. aug. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!