Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Felkaron/váll részén száraz...

Felkaron/váll részén száraz foltok milyen allergiára utalhat?

Figyelt kérdés
Régen is volt hasonló aztán elmúlt és most megint ki van száradva és az az érdekes hogy foltokban... nem is látni igazából inkább csak érezni lehet és amikor már nagyobb részén fordul elő olyankor kicsit viszket is. Mitől lehet ez és mivel kenjem hogy elmuljon végre?

tegnap 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt, a bőrdoki allergiatesztre küldött, ki is jött, hogy allergiás vagyok a higanyra meg a propoliszra. Ez mondjuk lehet, hogy így van, de az baromság, hogy a kiütések ettől lettek volna. Én úgy tapasztaltam, hogy inkább a hűvösebb idő megjelenésével függött össze.

Kaptam rá Flucinar N kenőcsöt, ami nagyon jó volt. Mivel szteroid, így nagyon ritkán használtam csak, de egy vékony bekenés után hetekre elmúlt. Pár éve szerencsére teljesen eltűnt.

Helyette tavaly elkezdődött az arcomon valami szeborrea-szerűség, ami szintén lehet hideg-ekcéma, mert nekem is pár napja jött elő megint, ahogy elmúlt a nagy meleg 😞

Nagyon idegesítő, viszket, hámlik és csúnya is... tervezek költözni a trópusokra 😀

tegnap 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nyáron is jelen van szóval nem hiszem hogy a hideg miatt lenne 🫤 nem igazán tudom mihez kötni, hogy pl mikor jön elő
tegnap 23:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor lehet nálad valóban valami allergia ez. Bőrgyógyásznak mutasd meg mindenképp, lehet téged is tesztre küld, de az is lehet, hogy más baj van, és csak felír valami krémet.

Ja, amúgy olyan is volt már nekem, hogy felsőlégúti megbetegedés mellékhatást mondtak erre, mert először nekem is csak a felsőtestemen voltak foltok (később lett a combomon is).

tegnap 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!