Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet az ételallergia tüneteit...

Lehet az ételallergia tüneteit enyhíteni?

Figyelt kérdés
Úgy tapasztalom, hogy más kis mennyiségű kesudió vagy pisztácia fogyasztása is számomra allergiás reakciót vált ki: nyelv- és torokbizsergés, erős hasfájás/puffadtságérzet. Először ettem ezeket és - szerintem - utoljára. Utánaolvasva nem sok kezelést találtam, csak valamilyen adrenalin injekciót, ami a súlyos esetekre van. Csak hogy fel legyek készülve hasonló tünetekre más élelmiszerek/magvak esetén: Van olyan élelmiszer (pl. tej vagy buborékos folyadék), ami fent említett tüneteket rövid időn belül enyhíti?

tegnapelőtt 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha allergiás vagy rá, akkor nincs olyan, ami enyhítse, mert az ételallergia nem így működik. Ha éreztél ilyet, akkor következő lépésként, mielőtt bármi hasonló allergén ételt fogyasztanál, keress fel egy orvost (első körben mondjuk háziorvos, majd ő elküld megfelelő helyre), csináltass allergiatesztet, és ha bebizonyosodik, hogy valami magokra allergiás vagy, azt nem eheted egyáltalán. Nem véletlen van ráírva ételekre, hogy nyomokban ezt vagy azt tartalmazhat, ugyanis aki allergiás arra, az bele is halhat, amin nem fog tej vagy bubis víz segíteni csak az injekció mielőbbi beadása.
tegnapelőtt 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ezért nem találtam erre megoldást. Köszönöm a választ!
tegnapelőtt 14:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csak kimarná a dió a szád, ami egy lokális reakció, azon segít a fogmosás. A te problémád nem lokális, hanem ún. szisztémás, vagyis egész szervezetet érintő. Erre nemigen hatnak a lokális szerek.


Ne vedd félvállról, mert nem tudhatod, mikor alakul ki halálos allergiás reakció. Lehet, hogy ez nálad is előfordulhat. Simán lehet hogy általában csak hasmenésed van a magoktól, de egy alkalommal mégis keringés összeomlásod lesz. Így halt meg - úgy tudom - az az óvodás kisfiú is, aki miatt lett epipen az ovikban: a szülők nem tudták, hogy bár általában csak hasmenése van a gyereknek a mogyorótól, adott esetben ez súlyosabb reakcióba csaphat át.

tegnapelőtt 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!