Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Rendszeresen több gyógyszer...

Rendszeresen több gyógyszer szedésével élek, bőrviszketések miatt a szakorvos gyógyszerallergiát állapított meg. Mi ilyenkor az eljárás?

Figyelt kérdés
A gyógyszer allergiát vérvételből nem lehet megállapítani? Ha igen, akkor az allergiát okozó gyógyszereket is megfogják állapítani? Nem vagyok ilyen ellátásokban járatos ezért kérdezek itt.
szept. 4. 16:08
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hogy pontosan milyen vizsgálatokkal lehet ilyet megállapítani azt nem tudom, gondolom van többféle módszer. Általában ezeket, ha meg is állapítják, akkor nem gyógyszerre szokták, hanem hatóanyagra, összetevőkre. Ha eddig nem volt gond és idővel előjött allergia, akkor az szerzettnek fogják megállapítani és nyilván akkor ha a gyógyszer feltétlenül szükséges, akkor más hatóanyagút kell keresni.
szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
16 éve szedem ezeket a gyógyszereket, eddig ilyen panaszom nem volt, viszont egy fajta gyógyszeremet lecserélte a helyettes háziorvosom 3 hónapja, eddig ez sem okozott problémát, viszont most olyan bőrviszketésem van, hogy a bőrgyógyászhoz kényszerültem, aki néhány gyógyszerre cserét javasolt allergiát okozóként.A Nebivolol TEVA gyógyszert cserélte le, Bisoprolol 5 mg ra amitől állítólag viszketek.De eddig miért nem?
szept. 4. 16:33
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Erre nincs válasz, sőt az allergiára sem,ne keress erre magyarázatot. Amúgy én Bisoprololt szedek, nekem semmi bajom tőle, de lehet 10 év múlva lesz, nem tudom, akkor váltunk. Ha nem jó, akkor váltani kell, Béta-blokkolóból van több fajta.
szept. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megtisztelő válaszokat!
szept. 4. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!