Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kiütések, őrült viszketés....

Kiütések, őrült viszketés. Glutén probléma, vagy pollen, esetleg kozmetikum okozhatja? Ötlet valakinek? Hosszú.

Figyelt kérdés

Két hete elkezdett viszketni mindkét oldalon az alkarom. A viszketés után kis apró alig tapintható dudorok/”rücskök” jöttek elő, amelyek a vakarózás után szinte mindig majdnem teljesen visszahúzódtak. Ez így ment egy hétig. Egyre jobban viszketett és nem akart elmúlni, ezért elmentem a háziorvoshoz. Nem igazán tudott rá mit mondani. Talán a nagy melegtől lehet, ennyi. Semmilyen új anyaggal nem találkoztam és a nagy meleget is 95%-ban a légkondi, illetve ventillátor mellett töltöttem. Kaptam Aerius 5 mg-ot, illetve egy Mofuder nevű kenőcsöt. Semmit nem használt egyik sem és tovább romlott az egész helyzet. Eltelt újabb egy hét így mire eljutottam magánúton bőrgyógyászhoz (most pénteken délután), de nem jutottam sokkal előrébb. Aerius mellé felírt még 20 mg Lendint és kaptam egy gyógyszertári szteroidos kenőcsöt (Corsodil azt hiszem a neve), illetve felírt Calcium injekciót (meginni). Mire idáig eljutottam a kezemen lévő rücskök már szinte mindig láthatóak voltak és pirosak, viszkettek, később inkább már égtek. A felkarom felé továbbterjedt, ott viszont inkább egybefüggő piros felületű volt és krokodilbőr vastagságú/tapintású, ezenkívül a kézfejemen, ujjaimon iszonyat sok apró tapintható, jobbára csak fényre látható „rücsök” jelent meg (mindként karomon/kezemen), ami szintén viszket. A bőrdoki elrendelt teljes labort és gyógyszertári mosakodókenőcsöt. A jobb karom meg is van dagadva az alkar közepétől a felkarig (doki azt mondta ödéma). A kenőcs már egy használat után javított a helyzeten és ma vasárnap már az ödéma is javult valamennyit. DE. Ezenkívül MINDENHOL máshol vakarózok (comb kívül belül, lábszár, has, hát, lábfej, fejbőr, mell feletti rész, fenék, stb.). Combomon is vannak hasonló kiütések, de nem olyan vészes, mint a karomon. A kenőcs meg nem a fejem búbjától a lábujjig való kenésre való, pláne, hogy kiütés csak a karomon van, illetve a combon egy kevés, illetve a vádli környéke. A karjaimat kenem csak. Melleim is pirosak, de az a vakarózástól már szerintem. Nem tudok aludni éjszaka. Sűrűn rámjönnek a vakarózási rohamok, főként a nap második felében, illetve éjszaka, nem tudok pihenni, legszívesebb sírni tudnék.

Nem tudok arról, hogy lenne vese, máj, szív, epe, cukor stb. betegségem. Gyógyszert, vitamint nem szedek. Fogaim is rendben vannak. Bőrbetegségeim sem voltak eddig. Laktózérzékenységem van, enyhe inzulinrezisztenciám, illetve parlagfű allergiám.

Mivel nem történt változás, ezért nyilván olyasmire lettem allergiás hirtelen, amire eddig nem voltam, vagy nem ilyen mértékben. A mosakodókenőcs használata miatt a tusfürdők, dezodorok, parfümök (most ezeket nem használom) gondolom kizárhatóak. A mosópor, öblítő meg… Itthon egy ujjatlan felső+bugyi ami rajtam van. A karon lévő probléma meg pont nem a fedett részen van. Az lenne logikus, hogy akkor a ruha alatt néznék ki így, bár nem tudom ezek után. Ami még szóba jöhet azok a pollenek esetleg. De egész életemben kertes házban éltem és nem voltak még enyhe bőrproblémáim sem. Az elmúlt két hétben nem kertészkedtem egyáltalán, tehát max levegő útján érhetett pollen. A kézfejemen, ujjaimon a kenőcs ellenére makacsak a rücskök, ezért nem zárom ki teljesen a gazt (ma kihúztam néhányat), illetve a folyékony szappant, mert azt még ma délutánig használtam (holnap veszek újabb adag mosakodókencsöt, hogy legyen itthon elég), ezért ma estétől már kézmosásra is azt használom.

A gluténra gyanakszom leginkább, mert a kiütéseken felül egész testet érintő vakarózással küszködök. Feltúrtam már az egész netet és sokszor jött szembe velem, hogy ilyesmit a glutén okozhat. Pénteken még nem tudtam, hogy van egy Dermatitis Herpetiformis nevű bőrbetegség, ami a gluténérzékenység jellegzetes bőrtünete. Ha tudtam volna, biztos, hogy kértem volna a bőrdokit, hogy teszteljen le rá. Elvileg egyszerű bőtminta vétellel, vagy kontrasztangyaggal megoldható, amíg aktív a bőr gyulladása. Sikerült volna kizárni, vagy megerősíteni legalább egy problémát. Írják ugyan, hogy az főként a könyökön és a térden jelenik meg, de nem hinném, hogy ez törvényszerű. Egyébként a könyökömet is érinti a probléma. Egy próbát megért volna. A fogyás nem jellemző rám (túlsúlyom van), viszont gyakran van hasmenéshez hasonló tünetem, vagy éppen az ellenkezője és puffadás. Szervi bajaim elvileg nincsenek, de nagyon sokszor a vashiány, illetve a vérszegénység határán táncoltam, ami elvileg szintén gyanús lehet. Volt, hogy vasat kellett szednem. Az egyensúlyérzékem sem a legjobb. És glutént minden nap eszem… Orvoshoz két hét múlva kell visszamennem. A hagyományos laboron egy csomó minden nem lesz rajta, még a nyomorult TSH sem. Vajon milyen laborvizsgálatokat kellene még megcsináltatni, ami segítene a dokinak és nekem kideríteni, hogy mi a gond méghozzá hamar? A kenőcs nem mehet örökké és csak a tünetre van. Az orvos kilátásba helyezte a szteroid tartalmú gyógyszert, amit nyilván nem szeretnék, ha már alapból van túlsúlyom. Az okot meg az sem szüntetné meg.

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta.

Vélemények?

39/N



#allergia #Glutén probléma #Erős viszketés testszerte
júl. 21. 19:49
A kérdező szavazást indított:
Glutén probléma
Pollenek
Vegyszer allergia (öblítő, mosópor, tusfürdők, stb.)
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!