Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A trappista sajtban van laktoz?

A trappista sajtban van laktoz?

Figyelt kérdés

Elnezest, ha hulye kerdes, nagyon uj vagyok a temaban, csomagolasra nincs rairva a cukor mennyiseg is 0,2g.

Ha van benne laktoz, milyen sajtokat javasoltok, amik inkabb laktozmentesek?

Illetve milyen tejben biztos nincsen laktoz? Inkabb a novenyi tejek vagy a laktozmentes cimkesek?

Valaszokat elore is koszonom


júl. 10. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tilsiti sajt az érés során laktózmentes lesz. Trappistából is van laktózmentes változat.
júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A sajtban van laktóz, de lehet venni laktózmentes sajtokat is. Ezek csomagolására egyértelműen rá van írva, hogy laktózmentes.

A tej ugyanez, van laktózmentes változat, vagy egyéb növényi tejeket veszel.

júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A laktózmentes sajt nem laktózmentes, csak enzimeket tesznek bele amitől könnyebb lesz emészteni. Minél tovább érlelődik egy sajt, annál kevesebb laktóz van benne, ezért a kemény sajtok, mint a parmezán vagy hasonlók azok, amikben a legkevesebb laktóz van. A trappistában kevesebb van, mint mondjuk egy mozzarellában vagy egy túróban, de még van benne mert nem érlelődik olyan sokat.

A vegán sajtokban semmilyen tejtermék nincs. Ezek általában vagy magokból, mogyorókból, esetleg szójából meg kókuszból szoktak készülni. Van jobb és rosszabb verzió, de már vannak olyanok, amik egész sajt ízűek. Ezen felül van a sörélesztő, amit sok vegán használ keménysajtok helyett pl tésztára, mert hasonló íze van, mint a parmezánnak.

júl. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 te szoktal venni tilsiti sajtot? Ha igen, honnan?

Aldi/Lidl/Tesco es hasonlo uzletlancokban talalhatok?

júl. 10. 19:10
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 tudnal nehany jobb vegan sajtot mondani?
júl. 10. 19:12
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. A Tilsiti sajtot 5 hónapig érlelik, minimum 8 hónapos érlelés kell ahhoz, hogy laktózmentes legyen egy sajt természetesen. Tudom, hogy a Lidl-ben van laktózmentes változat, de az valszeg enzimes és nem természetes úton laktózmentes. Amúgy nem ettem, mert nem az ilyen fajta sajtokat szeretem. Én próbáltam a különböző laktózmentes trappistákat mindenféle házi márkából (lidl, aldi, auchan stb), de mindegyikre reagált a testem még kisebb mennyiségre is (ehhez képest érlelt svájci sajtokra semmi nem történik, szóval nem az, hogy kazein intoleranciám lenne). Mindenkinek más a teste, neked is ki kell próbáld, hogy reagál-e rá a tested, de ne csodálkozz, hogyha nem működik.


Vegán sajtokból a Violife-nak vannak egész finom dolgai. Pl van neki ilyen görög sajtja, ami egész fetás.

A Lidlis vegán tejföl is egészen tejfölös.

júl. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel elvileg tejből van, így igen 😂
júl. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 nem mindenben van laktoz, ami tejbol keszult, lasd akar az elozo valaszokbol
júl. 11. 20:34
 9/9 anonim ***** válasza:

7

Nem igaz. Van tejből készült laktóz mentes sajt.

júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!