Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szúnyogcsípés gyulladás?

Szúnyogcsípés gyulladás?

Figyelt kérdés
Tegnap este valószínűleg szúnyog csíphetett meg, mert ha más csípett volna azt megérzem és amúgy is szeretnek engemet. Este elkezdett bedagadni, bár én amúgy is érzékeny vagyok rájuk és mindig nagy foltban ki szokott jönni. Aztán reggel felkeltem és még jobban be volt dagadva a kezem. Elmentem inkább orvoshoz, hogy mégis mi ez, de csak egy antibiotikum félét adott rá, meg kenjem be ólomecetes krémmel. Valakinek volt már ilyen?

jún. 21. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A lányomnak us allergiás a szúnyog csípésre, rendszeresen feldagad legalább egy tenyérnyi foltra és forró a felülete. Rázó+amtihisztamin néhány nap alatt elmúlik.


De lehet pók csípés is, mondjuk az fájdalommal is jár.

jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rázó? Neharagudj nem MO-i vagyok. Az mit jelent? :D igen, a kezem felső része fele be van dagadva és szintúgy forró.
jún. 21. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az, nem tudom külföldön kapható-e. Itthon legtöbbször patikában keverik.

jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ahogy nézem itt nincs. És valami tartósabb orvosság nincs rá? Csak mert naponta csíp meg vagy 5, így elég nehéz lesz élni :D
jún. 21. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok mást. Ecetes-vizes borogatás, jegelés is enyhíti.

Itthon állandóan be van dugva a szúnyogírtó, illetve, ha olyan helyre megy, szúnyogriasztó sprayt használ a lányom.

jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!