Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Visszatérő hasmenésem van...a...

Visszatérő hasmenésem van...a tejre gyanakodtam és miután teljesen kizártam az étrendemből,hosszabb időn keresztül nem volt rá panaszom. Most megint visszatért. Hova érdemes ezzel menni? gasztroeneterológia? vagy vmi más?

Figyelt kérdés
a háziorvosos lépést kihagynám így a járvány alatt, és vmi magánrendelőbe mennék...az állami helyekkel elég rossz tapasztalataim vannak

2021. jan. 13. 00:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt s proboblemam...

Szedten az antibiotikumot es azota eltelt 2 ev es mindenre megy a hasam... elotte semmi bajom nem volt.

Lehet hogy valamire alergias vagy, de soha nem szabad komoly bajokra gondolni :)

2021. jan. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és te hova mentél ezzel a problémával? vagy magadtól jöttél rá?
2021. jan. 13. 00:29
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

En azt gondoltam hogy veszek Normaflort es rendbe szedem a gyomromat


Pontosan ezt szedtem mert akut hasmenesre is jó


A Normaflore Extra belsőleges szuszpenzió 10 x 5 ml kiszerelés fogyasztói átlagára 2808 Ft, a 20 x 5 ml kiszerelés fogyasztói átlagára 5128 Ft az IQVIA Pharmatrend Sell-out adatai szerint 2019. január- 2019. december közötti időszakra vetítve, a gyógyszertári értékesítés során alkalmazott fogyasztói árak átlaga alapján. A fogyasztói átlagárak csak tájékoztató jellegűek és nem a tényleges gyógyszertári árat jelentik. A termékek ára gyógyszertáranként és időszakonként eltérő lehet.


Van ára,de nagyon hat és visszateszi a jo bakteriumokat a gyomorba

Naponta 1 et szedtem 2 hetig


Nekem hatott :)

2021. jan. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a tanacsot! ki fogom probalni mindenkepp
2021. jan. 13. 03:33
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Hogy a kérdésedre is kapj választ, igen, gasztroenterológiára kell menned.
2021. jan. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem antibiotikum után 2.hónappal kezdet menni a hasam, eszébe sem jutott az orvosnak, hogy esetleg a hónapokkal ezelőtt szedett antibiotikum okozza. Felborult a bélflóra teljesen, még most, fél év múlva is néha van hasmenésem, pedig fél éve szedem a probiotikumot. Nem szedtél mostanában antibiotikumot?
2021. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A háziorvosod küld majd valamerre
2021. jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána az áteresztő bél szindrómának.
2021. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

A gyomorban nincsenek baktériumok, hála a jó égnek. Mármint én nem szívesen kerülnék az útjába egy olyan baktériumtörzsnek, ami kibírja a brutálisan savas gyomorsavat. Pont ezért nem jó ilyen kis dózisú probiotikumokat szedni, mint a Normaflore, mert annak is jó része megdöglik és szépen feldolgozásra kerül az emésztőrendszerben. Krónikus (hosszan fennálló vagy rendszeresen visszatérő) problémákban komolyabb készítményekhez kell nyúlni, olyanokhoz, amikben legalább 20 milliárd egyed van egy adagban. Ennyiből már lesz annyi túlélő, ami eljut a vastagbélbe (ahol a bélbaktériumok élnek).

A tejet alapból jó kizárni, kb. első körben javasolják minden gasztroenterológiai problémánál. Hasonlóan jó hatású lehet kizárni a könnyen felszívódó szénhidrátokat, elsősorban a cukrot (+méz, szőlőcukor), illetve a fehér lisztet.

Ha megborul a bélflóra, akkor elindulhat egy negatív spirál azzal, hogy felszaporodnak a rossz baktériumok (+gombák), illetve a bélfal gyengülése miatt megnövekedhet a bél áteresztőképessége, így már nem szűr professzionálisan. Innentől felbukkanhatnak a testben itt-ott olyan anyagok, amik nagyon nem oda valók és mindenféle hülye reakcióra késztetik a testet, autoimmun jelenségektől fejfájás, bőrtünetek, akár mentális problémákig is egy csomó minden kialakulhat, egy lesz bennük a közös - az "ismeretlen kiváltó ok". Ha már van egy önfenntartó hasmenésed, ott érdemes komolyabban rágyúrni arra, hogy visszafordítsd ezt a káros folyamatot étrend-módosítással, komolyabb probiotikumokkal, bélfal-regeneráló készítményekkel, meg a D+K-vitamin sem árt. Vannak olyan (probiotikum) baktériumtörzsek is, amiket kifejezetten hasmenésnél találtak hatásosnak.

Mivel számtalan olyan környezeti hatásnak vagyunk kitéve az elmúlt évszázadban, amik teljesen újak az evolúció szempontjából, ez eléggé megterheli a testet eleve, a sok feldolgozott étel, stressz, mozgásszegény életmód stb. meg kihívások elé állítják az emésztőrendszerünket is. Erre jön az antibiotikum, ami viszont kirúgja a bélflóra lábát rendesen. Ha nincs utána komoly bélflóra-helyreállítás (plusz nőknek hüvelyflóra is), akkor a bélflóra jó eséllyel már nem áll vissza a korábbi állapotára. És minél gyengébb, annál könnyebben gyengül. Egy következő stresszes időszak vagy egy következő antibiotikum már nemcsak egy, de három lábát is kirúgja majd...

2021. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!