Irigy vagyok a batyam eletere. Mar lassan nem is beszelek vele. Mi tegyek hogy ne erdekeljen?
Bízzál magadban.
Hidd el, hogy a saját életed a te kezedben van. Ha úgy akarsz élni mint a tesod, hozz olyan döntéseket mint Ő.
Gondolom gazdelemzőt végzett.
Figyelj te hibát követtél de durván mellé nyúltál a bölcsész szakkal.
Megértelek én is megbolondulnék a bátyád egy példakép számomra is pont ilyen életet akarok,mint ő,teljes bőség és alfahím.
Kérd fel mentornak,ezekért mások súlyos százezreket fizetnek ki.
Milyen a viszonyotok?
Ő vállalkozó vagy alkalmazott?
Hogy csinálta,hogy közgazdászként ide jutott fel,ennyi idő alatt?
Én is eléggé jól élek,de sajnos nem ennyire,én kb. 400ezret keresek nettóban de én programozóként.Hogy csinálta ő?
Lakáson kívül minden stimmel nálam is,edzés,izomépítés,sok sok kaja,de a lakás és verda még nem.Gondolom a tesód millió felett keres(nem kell rá válaszolnod ha neked kellemetlen,csak egy tipp).Ha alkalmazott akkor melyik cég és hogyan jutott el oda?
Én 27 éves szal kemény,nagyon ügyes a tesód.
szerencséje volt !!! gondolom nyugodt családi háttér volt nálatok ,ezért tudott a feladatára koncentrálni.
ha nem lett volna így akkor egészen más tészta lett volna...
Igen utolsó szerencse = célokat tűzök ki,teperek hajtok érte,nem elégszek meg a nettó 2K-s fizuval oszt jó vaa.Képzed magad orrba szájba,nyelvek ezerrel,nincs délután 16 óra és a toll kiesik a kezedből hanem akár éjfélig is csinálod a munkád,tanulsz és nem csak partizol.
Így ennyi a szerencse.
Magadnak fizess először
Az élet nehéz, szokták mondani, és ez így is van. Amint belépsz a felnőtt korba és el kell tartanod magad, családod, nehéz döntéseket kell hoznod, mert nincs elég pénzed. Jönnek a számlák, gáz, villany, telefon, autó, ruha, cipő, élelmiszer. A kiadás rengeteg, és értelemszerűen fontossági sorrendbe állítod őket, hogy tudjuk, mit fizetsz ki először.
A sorrend felállításakor viszont megfeledkezünk a legfontosabbról: magunkról. Magunknak mikor fizetünk? Legjobb esetben ha marad valami a hónap végén, azt félretesszük. De legtöbbször nemigen marad semmi. Valahogy mindig szükség van az egész pénzre, sőt, nem is elég.
Akkor ez hogyan is működik?
Egyszerűen. Amint megkapod a pénzt, az első dolgod, hogy félreteszed a megtakarítani való összeget, mielőtt bármi mást kifizetnél. A megtakarításaidhoz soha semmilyen körülmények között nem nyúlsz, csak kizárólag amikor befektetésre használod a pénzt.
A maradék pénzből pedig gazdálkodsz, és kifizeted a számlákat. Miért élvezne elsőbbséget a telefonszámla veled szemben. Te fontosabb vagy, és a jövődet nem veszélyeztetheti semmi. Azért kell előbb magadnak fizess, mert a jövődre és a családod jövőjére kell gondolnod.
Ezenkívül amikor nagyobb pénzösszeghez jutsz (eladsz valamit, bónusz, öröklés stb.), mindig legalább 50%-át tedd rögtön félre hosszú távú céljaidra, és fektesd be. Az ilyen pénzekre úgy sincs szükséged a mindennapi életed fenntartásához, ezért könnyebb is félretenni. Évek múlva hálás leszel magadnak érte.
Hagyd abba a felesleges költekezést
Sajnos az embereknek szokásukká vált a nehezen megszerzett pénzüket fölösleges dolgokra költeni. A fölösleges dolgok listája nagyon hosszú, és nem kell feltétlenül a nagyon drága dolgokra gondolni. Ha például mindennap elmész pizzázni vagy üditőzni, az már jelentős elköltött összeget jelenthet a hónap végén. Ide tartozik a kéthetente történő ruhavásárlás(ami ma divatos, holnap már nem az) valamint az is, hogy évente cseréled a számítógéped az új játékok kedvéért. Bulizni sem muszáj minden hétvégén.
Mindezek fényében fontos rájönni arra, hogy talán nem elég csak egyetlen szokásunkon változtatni ahhoz, hogy megfelelő vagyonra tegyünk szert. A vagyongyűjtéshez általában kiszámított pénzkezelésre és egy fegyelmezett életvitelre van szükség. Ez azt jelenti, hogy aki pénzt és vagyont akar gyűjteni, annak le kell mondania néhány dologról, pl. kevesebbet fog vendéglőben étkezni, a tömegközlekedést gyakrabban használja, és lefaragja a szükségtelen kiadásait.
Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem mehetsz egyáltalán bulizni, csupán azt, hogy a kulcsszó a mértéktartás és a költségvetéshez való ragaszkodás. A jó hír az, hogy ha elég korán és fiatalon kezded a gyűjtést, akkor csak kisebb változásokra van szükség az életviteledben, amelyek legtöbbször fájdalommentesek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!