Jogosan tart igényt a bátyám a teljes örökségre, csak azért mert ő mindvégig egy fedél alatt élt az édesapánkkal?
Édesapánk 2 hete halt meg és a testvérem lecseréltette a zárakat, nem enged be a házba, mert szerinte ott minden őt illeti meg, mert ő élt vele együtt és neki kellett elviselnie. Megteheti ezt?
Szerinte a ház és minden egyéb is az övé kell, hogy legyen, mert nekem már van házam, van családom, nekem semmi nem jár.
Édesanyátokkal mi van? Ha ő él, akkor elvileg haszonélvezeti joga van, ha apukátok halálakor házasok voltak még.
Ha csak ketten vagytok testvérek, akkor a fele az övé, a másik fele a tied.
Ha te lemondasz az örökségedről az ő javára, akkor lehet az övé egyedül
Ha volt végrendelet, amiben téged kizár az örökségből az édesapád, és rá hagyja a házat, akkor valóban az övé minden, viszont megtámadhatod a végrendeletet. Ha nem volt végrendelet, akkor fele-fele arányban örököltök.
Egyébként ismerősöm járt úgy, hogy hárman vannak testvérek, ő élt együtt az anyjával, ápolta, mivel beteg volt, a második testvér is besegített, a harmadik meg rá se nézett az anyjára. Meghalt az anyuka, írt végrendeletet, melyben a fiára, aki ápolta, hagyott mindent, a másik két testvért kizárta. Az egyik testvér ezt elfogadta, viszont az, amelyik rá se nyitotta az ajtót, megtámadta a végrendeletet, mert szerinte neki jár a házból... szóval bármi lehet.
Édesanyánk már rég meghalt. A ház 100%-ban édesapánk tulajdona volt.
A bátyám nem dolgozik, édesapánk tartotta el. Az utolsó fél évben már ápolásra szorult, de a testvérem semmit nem csinált, én jártam át pelenkázni, fürdetni, etetni. Közel lakunk egymáshoz, én még GYED-en vagyok, nem volt ebből gond.
Végrendelet nincs, mert eddig mindenki természetesnek vette, hogy 50-50% lesz.
Kérdező, végrendelkezés hiányában 50:50, és kész. Ha lenne, akkor ugye most még (2014 áprilisig) az a szabály hogy az örökség FELE a köteles rész, ami a leszármazottak között egyenlően oszklik, a másik feléről az örökhagyó a végrendeletben szabadon rendelkezhet. Szóval ha lenne végrendelet, akkor lehet, hogy csak a negyede (felének a fele) járna.
Az örökségből kitagadni viszont csak nagyon komoly törvényi feltételekkel lehet, szándékos bűncselekmény az örökhagyó ellen, meg ilyenek...
Akkor nincs félnivalód, kedves kérdező. A ház fele a tied. Adjátok el, és felezzétek meg a pénzt.
Vagy megteheted, hogy lemondasz róla, hogy a bátyád ott lakhasson továbbra.
Ismerős a helyzet...
Nem tudom változtak-e a jogszabályok v a tv.
Apukám úgy 5 éve örökölt egy harmad részt egy pesti lakásból. 3-an vannak testvérek, az egyik testvére az édesanyjukkal élt abban a lakásban, övé volt a lakás. Miután meghalt, 3-an örökölték. Igen ám, de se kiköltözni nem akart apukám testvére, se kifizetni nem tudta volna aput és a másik testvérét. Erre pedig nem volt törvényes mód, h bármit lépjenek. Nem tudtak vele mit csinálni és ahogy telt az idő, egyre csak halmozta a tartozásokat a lakásra, nem fizette a rezsit, stb. A végén már ott tartottak, hogy apukám fizetéséből akarták vonni!!! a tartozást, mivel az ő nevén is van az ingatlan. A vége az lett, h apukám és a másik testvére lemondtak az örökségről, így ezzel együtt a felhalmozott adósság sem érintette már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!