Kétdiplomás nővér, szakmunkás húg esetében hogyan óvható meg a testvérkapcsolat?
nekem mindig is fontos volt a tanulás, és eddig 2 diplomát szereztem, 2 nyelven beszélek felsőfokon.
a húgim más, mint én, belőle pincérnő lett.
nagyon szeretem, ez kölcsönös.
viszont feltűnt mindkettőnknek, hogy mintha két külön világban élnénk, és gyakran beszélgetni sem tudunk hosszabban emiatt.
az én világomhoz ő kevésbé tud kapcsolódni, mert akadémiai környezetben mozgok, doktori tanulmányokat folytatok, konferenciákra járok, publikálok, egyetemen oktatok.
testvérem egy bisztróban szolgál fel, ami meg tőlem idegen.
büszkék vagyunk egymásra és nincs szó részemről lenézésről, részéről meg kisebbrendűségi érzetről, egyszerűen csak amit én megosztanék vele, az számára érdektelen (pl. disszertációm témája), amit ő mond, munkahelyi pletykák, az meg tőlem távoli.
#22: én mindkettőbe jártam. Az ME jóval nehezebb (de főleg azért mert ritka rossz indulatú emberek tanítanak a gépész szakon). A BME jó kis nyugis volt. Ott szerencsére már nem szereztem újabb mentális bajokat a miskolci mellé :) remélem,hogy te is oda jársz.
másik kérdéshez annyi,hogy én sem beszélek a testvéremmel. Nincs vele semmi közös témám.Pedig neki is van diplomája. :) Egyáltalán nem érdekelnek azok,amik őt igen. Valamilyen szinten meg tudom érteni a kérdezőt. Viszont nekem is ritka az ilyen.
"Mellesleg diplomás létedre írhatnál helyesebben!"
Ki kell ábrándítsalak, de nincsenek helyesírási hibák benne. Ha esetleg a kisbetűs írásmód bántja a szemed, az online térben teljesen elfogadott a használata, és nem tekinthető hibának!
Többekkel ellentétben, én helyesen tudom dekódolni a kérdező sorait!
Valószínűleg nem az operatív beszélgetésekre célzott, ami a hétköznapi élet praktikumai körül forog, mint például,, mit főztél, milyen ruhát vettél, hová mész nyaralni, milyen az új pasid, milyen az új rúzsod, mikor beszéltél utoljára anyánkkal, mikor voltál utoljára moziban stb. stb..
Hanem egy-egy, akár absztraktabb témakört körüljáró disputára, úgy mint politikai-közéleti témák, irodalmi/zenei/filmes élmények, körülöttünk zajló társadalmi jelenségek, a saját mikrovilágának a történései.
És igen, ha egyik magasan kvalifikált, a másik nem, akkor mindez nehezebben megy.
Miért?
Mert nem ugyanazt látják, értik meg a világból, nem biztos egyiket érdekli, amit a másik közölni akar, nem rosszindulatból, hanem mert intellektuálisan nem hozza lázba, és fordítva.
Akik indulatból reagáltak, mi fáj nekik, hogy a kérdező a helyén van a világban, céljai voltak, amiket elért, hogy többre vitte, mint ti?
Elképesztő arrogancia, lekezelés és belevetítés van egyes fórumozók válaszaiban!
Pedig teljesen világosan leírta a kérdező, hogy mi a problémája, és az égvilágon semmiféle lenézést nem látok benne, sokkal inkább tisztelem az erőfeszítései miatt, hogy a testvérével erős, jó kapcsolatot akar kiépíteni, és igyekszik.
#24 "Legyél nyitottabb. Nem olyan nehéz ez."
Mi ez a kioktató hangnem?!
A kérdést nem a pincérnő testvére, hanem a diplomás kérdező írta ki, amiből látszik a nyitottsága, hogy igyekszik a problémát orvosolni!
És itt mindenki miért a kérdezőt savazza? Az eszetekbe sem jut, hogy a testvére nem nyitott eléggé, vagy miatta nehezebb?
“Akik indulatból reagáltak, mi fáj nekik, hogy a kérdező a helyén van a világban, céljai voltak, amiket elért, hogy többre vitte, mint ti?“
De miert vitte tobbre az akinek van diplomaja?
En szemely szerint legalabb 20 ismerost tudnek emliteni, akiknek van diplomajuk de azon kivul semmi. Se egzisztencia se ertelem.
Akkor megis mit vitt tobbre?
Valtoznak az idok es IGEN 20 eve meg nagy szamnak szamitott egy diploma, manapsag mar NEM.
# 36 Nos, látod, ez a különbség, hogy a te szemedben ez nem érték, de a kérdező szemében (és számunkra, akik keményen megküzdöttünk az egyetemeken) érték.
Bizony, egy diplomás és nem diplomás helyzetét, életkilátásait elemezve szó sincs sznobizmusról, amikor azt mondom, hogy egy diplomás esélyei minden téren jobbak.
És ezt kutatások bizonyítják, nem az elitista gőg beszél belőlem.
"A diplomás magyar nők 17 évvel tovább élnek, mint a kevésbé képzett férfiak" (hvg számolt be erről a nemzetközi kutatási eredményről)
"Egy diplomás magyar férfi 14 évvel tovább él, mint akinek érettségije sincs" (ez is egy vizsgálat eredményeit közli, ha rákeresel)
A tanulmány 23 OECD-tagország számait vetette össze, és arra jutott, hogy a világon mindenhol tovább élnek a tanultabb társadalmi csoportok. A 25 éves férfiak közül a felsőfokú végzettséggel rendelkezők átlagosan 8 évvel hosszabb életre számíthatnak, mint azok, akiknek nincs érettségijük. A 25 éves nők esetében ez a különbség csak 5 év. A 65 évesek esetében már jóval kisebbek voltak a különbségek, férfiaknál 3,5, nőknél 2,5 év.
A magyar nők várható élettartama az alacsonyabbak közé számít a 23 országban, de a végzettségük szerinti különbség nagyjából megfelel az átlagnak. 25 évesek esetében a magasan képzettek valamivel kevesebb, mint 6, a 65 éveseknél nagyjából 2 évvel számíthatnak hosszabb életre, mint az alacsonyan képzett nők.
A magyar férfiak esetében viszont egészen megdöbbentők a különbségek. A tanult és az alacsonyan képzett férfiak várható élettartama közötti különbség több kelet-európai országban is jóval az OECD-átlag felett van, de az eltérés sehol sem olyan drámai, mint Magyarországon.
Az a helyzet, hogy a kérdező csak szerette volna közölni, hogy jobban tanult, mint a húga. Nem szól többről a dolog.
De akkor leírom, amit hallani szeretne :
Azta! Diploma? Kettő is? Igazi ritkaság! Nem csodálom, hogy nincs témátok!
Egyebként egy intelligens ember ha akar, szinte bárkivel tud témát találni, nemhogy a saját hugaval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!