Van akinek azért maradt ki az egyetemen az egész bulizás, szórakozás, mert otthon lakott a szüleivel és szigorúak voltak?
Közel lakom az egyetemhez és önköltségesen vagyok, ezért nem kaptam.
Tudom lehet írni, hogy önköltségesen vagyok fogjam be a szám, ezért vagyok bejárós, de a kettő nem zárja ki egymást.
"Az én összes ismerősöm több egyetemre járt párhuzamosan."
Úristen, annyi fail van a válaszodban hogy nem is másolom ki mindet. Oké, két egyetem, értem én. De tudod ezt az ember magának választja, én per pillanat egyetlen egy ilyen emberről sem hallottam a mi karunkon, egyetemünkön.
Attól mert te ilyen lángész emberekkel vagy körülvéve, még nem mindenki olyan begyepesedett karót nyelt ember mint ti. Az én jogász, építész, mérnök ismerőseim mind szoktak bulizni járni, és kikapcsolódni. Nincsenek a tanulásba bele zizzenve. Igaz, nem járnak két egyetemre. És akkor mi van? Süljön le a pofájukról a bőr, mert a fiatal éveiket nem látástól vakulásig tanulással töltik? Képzeld, négy diploma nélkül is lehet csodásan élni, és az emberek nem lesznek kevesebbek tőle.
Mit akarsz itt kérdező?
A helyi félhülyék szerint 18 felett egy egyetemista költözzön el, fizessen albérletet, a tanulmányait, útiköltséget, a megélhetésének költségeit és egyébként is miért nem spórolt 12 éves kora óta erre?
Undorító fosbalkán népség.
Én nem voltam bulizós és nem voltak haverjaim plusz fene tudja, 10-13 egyetemi óra után vagy hazamentem, vagy neteztem a gépteremben (akkor otthon még nem volt).
Anyám sem értékelte volna, ha sokat bulizom, gondolom, de egyrészt sokat laktam egyedül, másrészt normális szülő és kicsit is harátozott felnőtt gyerek kombó esetén azért megszokja a szülő, hogy vannak bulik.
Speciel az én szakomon nem nagyon voltak zh-k és tanulni is csak vizsgaidőszakban tanultunk, szóval ez nem lett volna probléma. Bocs, mezei programtervező matematikus voltam, jogon és orvosin nehezebb dolgom lett volna, azért is mentem programozónak, mert ott erény a lustaság :D
De azért jogot is végeznek munka mellett, levelezőn, anyám így csinálta... De ez mellékes, nem arról volt szó, hogy mindennap hajnalig bulizunk, azt normális ember azért sem tudja megtenni, mert aludni is kell. Bár az egyetemre végülis nem muszáj mindig bejárni, egyszer én is kihagytam egy hetet fullosan, semmi nem volt belőle. Volt emberke, aki szinte sosem járt be, igaz, már sokadik éve járta a 3 évét...
Nem tudom, manapság hogyan van ez, de gondolom, olyan sok nem változott, vannak különféle szakok, gyorsabban tanuló emberek és lusták is.
Annyira bírom, hogy ilyenkor mindig mindenki arra gondol, hogy biztos külsőleg korlátozták, de az eszébe se jut senkinek, hogy az ember teljes szabadság mellett is lehet baromi magányos.
Én irigyelnivaló háttérrel nőttem fel - anyagilag mindent biztosítottak nekem, amire szükségem volt. Mégis állatira magára hagyott gyerek voltam. A szüleim állandóan dolgoztak, a haverjaim mindig messze laktak, vagy mással lógtak. Senki nem akart velem bulizni, nem alakult ki a szükséges társaság. Akik voltak, azok túl kényelmesek voltak. Inkább erről kéne beszélni, mert ma már szerintem ez egy sokkal jellemzőbb probléma, mint az, hogy a szülők tiltanak: egyszerűen nem járnak annyira össze az emberek. Nem valósulnak meg a közös programok. Gimi óta azt látom, hogy mindenki lusta, ha közös programról van szó, mindenki inkább otthon marad, vagy a szomszédjához megy át, vagy megtervezünk valamit, de az utolsó pillanatban lemondják páran, és borul az egész. Az emberek nem akarnak kompromisszumokat hozni. A facebook kényelmesebb.
"Az én összes ismerősöm több egyetemre járt párhuzamosan.""
Persze. Közgáz + BME egyszerre. Madárkám még kamuzni se tudsz.
Mondja ezt egy olyan aki két egyetemre járt egyszerre. Egy kőkemény nappali tagozat + 1 könnyű bölcsész levelezős képzés.
És még így is csúsztam mindkettővel, mert egyszerre sok volt.
"Egyébként akinek van szabad kapacitása, annak szokás (ILLIK!) felvenni annyi szakot, ami kitölti az idejét.
Az én összes ismerősöm több egyetemre járt párhuzamosan. (Pl. Közgás+BME mérnök szak.)
És/vagy különórákra járni mellette. A tanulóévek tanulásra valók."
LOL. Igen, az egyetemen tanulni kell, de túrót nem ér az egész, ha elfelejtesz élni mellette. Pont a 18-24 közötti korban...Inkább nem írom le, kikkel buliztam együtt anno, meglehetősen ismert személyiségek is vannak köztük.:-) Az egyetem nem arra van, hogy szakbarbárokat neveljen, aki több diplomát akar, bőven megteheti később, sokan meg is szerzik a másodikat, harmadikat. Egy SOTE után közgázt végezni csak néhány szabad hétvége kérdése, nem több.:-) Egy fiatal, pláne, ha értelmiséginek készül, menjen színházba, operába, koncertekre, moziba, klubokba, olvasson jó könyveket, építsen kapcsolatokat más tudományok művelőivel, és igen, bulizzon is, utazzon hátizsákkal, aludjon hostelekben, gyűjtsön minél több olyan ismeretet is, ami nincs bent a tankönyvekben. Nem a diplomák számától lesz egy ember valódi entellektüel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!