Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy 26 évesen még a...

Normális hogy 26 évesen még a szüleimnek akarok megfelelni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen félelem fog el, ha valami nem tetszik nekik, régen is így volt, pedig 20 évesen elköltöztem,három évre. Nagyon aggódtak minden nap hívtak, hétvégente haza kellett járnom hogy megnyugodjanak. Vidéken élünk, pesten 23 éves koromig laktam, támogattak bár nem kellett sokkal mivel államira vettek fel és koliztam, dolgoztam mellette.Három éve hazaköltöztem, lett melóm, jól keresek, eleinte velük laktam egy éve albiba költöztem. Mégis folyamatosan aggódnak, öcsém miatt is, szerintem már nem normálisan, mi lesz belőle lesz-e diplomája pedig tanul rendesen. Érzelmileg folyamatosan zsarolnak, amikor barátom lett azt mondták rosszul lesznek ha nem mutatom be azonnal, persze rajta is találtak kifogást.


Nyugtatókon élnek, apám depressziós is, de nem tudom hogy segítsek nekik és már az őrületbe kergetnek. Van hogy napi háromszor felhívnak, minden rendben van-e. Próbáltam velük beszélni, de mindig arra lyukadnak ki hogy értsem meg nekik nincs már életük, csak én. Ez pedig nagy felelősség, és folyamatosan szorongok hogy miattam lesznek betegek, nem vagyok elég jó nekik.


Tudom hogy jót akarnak, de ez nekem nem az. Mit tegyek? Próbáltam már beszélni velük, orvosról pszichiáterről hallani sem akarnak, szerintük nincs bajuk, de akkor miért idegeskednek annyit?



2017. okt. 18. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek ne akarjál megfelelni,csak magadnak! Nem azért élünk,hogy másnak megfeleljünk. A másik,meg hogy,ha megpróbálod,ugráltatni fognak.
2017. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerintük semmi bajuk, akkor rájuk is nyomhatod a telefont, és nem kell bemutatni nekik rögtön az új pasit se, elvégre egy egészséges ember ezt túléli. El kell viselni a könnyes "bűn az, hogy egy szülő aggódik a gyerekéért?!" mártírkodást is, nem szabad engedni a zsarolásnak egy percre sem, mert ez nem aggódás, ez fojtogatás.

Velem ugyanez volt, annyi, hogy én biztosra tudtam, hogy otthon nincs jövőm (szintén vidék, az 50km-s körzetben csak közmunka és egy-két kormányablak, vagy általános iskola van), ezért egyértelmű volt, hogy budapesten fogok élni, és 180 km-re nem volt se időm, se pénzem hazaugrálni minden hétvégén (suli mellet muszáj volt dolgozni, mert nem várhatom el, hogy a szüleim a 80 ezres fizujukból finanszírozzák itt az életem, viszont csak az útiköltség oda-vissza 6300 forint, diákjeggyel! Most gondolj bele, megszorzod néggyel, ahányszor hazamész, és szinte kijön belőle a szobád bérleti díja). Ráadásul egy munka-suli párosítás hét közben 12 órát vett el az életemből. Csak az, hogy bejártam órákra, és bementem dolgozni. Hazamentem, ettem egy szalámis szendvicset, lefürödtem, aludtam hat órát, reggel kezdődött elölről az egész. És akkor még egy percet sem tanultam, pihentem (az alváson felül), nem voltam szórakozni, nem barátkoztam, nem is éltem. Próbáltam megbeszélni a dolgokat, általában akkor, amikor otthon voltam, személyesen, és általában könnyes szemrehányás volt a vége. Aztán rájöttem, hogy ez nem fog megváltozni, ha rendes állásba kezdek, akkor se, akkor is nagyranőtt óvodásként fognak kezelni, akit letolnak minden egyes hétvégén, hogy miért nem hozta haza anyunak a szennyest kimosni. A szép szó nem használt, az egyetlen dolog, ami bevált, az az volt, hogy este 10 és reggel 7 között kikapcsoltam a telefonom (erről előre szóltam a szüleimnek), és heti kétszer hívtam őket. Megmondtam, hogy sok a dolgom, nem tudok hazamenni, majd valószínűleg november elsején megyek legközelebb (tetszőleges dátummal behelyettesíthető). És ha aznap már harmadjára akartak felhívni, akkor felvettem, és elmondtam, hogy ne haragudjanak, de most nem alkalmas. Egy idő után meg kinyomtam.

Lehet görénynek tartani emiatt, de szerintem nem bűn, hogy vágyok saját életre. Érdekes módon egy idő után feladták a mártírkodást és a túldramatizált jeleneteket, most már normális sűrűséggel hívnak, és amióta bennem se fortyog a düh, hogy gyerekként kezelnek, azóta a kapcsolatunk is sokkal normálisabb.

A legtöbb ember ezt a "szállj le rólam" témát már kamaszkorában lejátszotta, csak mi mulyák voltunk...

2017. okt. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga senkinek beleszólni a másik dolgába. Egy jó szülő hagyja elmenni a gyerekét,nem korlátozza.
2017. okt. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha nekem lenne gyerekem a létező legszabadabban nevelném,hagynám,hogy önmaga legyen és nem szólnék bele az életébe. Ha el akar menni,nem korlátoznám. Aki szeret valakit,azt szabadon engedi,hagyja,hogy azt tegye,ami neki jó.
2017. okt. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagy, nem veszed fel a telefont.

Nőj már fel és ne úgy viselkedj, mint egy dedós.


Én 27 éves koromtól 1000 km-re élek otthonról, de 21 éves koromtól kezdve pont nem érdekel a tiedhez haonló családom hisztije.

2017. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Agyilag nyugodtan letagadhatsz 20 évet,már ne haragudj!

Ha volt is párkapcsolatod,lehet tudni meddig maradtak meg melletted?

Megsúgom,ha normális lelkivilággal megáldott partnert fogsz ki attól függően,melyik nemhez vonzódsz,a legjobb esetben is 1-2 év után válasz út elé állítana,hogy vagy anyádék vagy ő,tök jogosan.

A Mérgező szülők c. könyv pedig Neked kötelező olvasmány.

2017. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem. Senkinek ne akarj megfelelni,ne hagyd magad elnyomni,kihasználni! Döntsd el,hogy szabad ember vagy,azt csinálsz,amit akarsz/odamész,ahova akarsz...kész!

Ha a "szüleidnek" nem tetszik,tegyél a pofàjukra nagy magasból,bizinyítsd be,hogy nem uralhatnak,bánthatnak téged!

2017. okt. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!