Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyám nagyon...

Mit tegyek ha anyám nagyon mérges lett rám és hamarosan hazajön?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy felhívom mégegyszer és megpróbálok vele beszélni.

Annyira félek, hogy szinte remeg a kezem.

17/F



2017. máj. 15. 16:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
96%
Ennyit voltal beteg vagy logtal sokat?
2017. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

Most népszerűtlen leszek, de nem a nevelési oldaláról nézem. Hiányzás miatti évismétlésre akkor lehet valakit utasítani, ha az iskola azt jogszabályban meghatározottan adminisztrálta. Vagyis a szülőt illetve hatóságokat írásban értesítette meghatározott periódusonként. Ha ezt nem tették meg (és a kérdésből feltételezem, hogy nem), akkor nem lehet "buktatni".

Ettől függetlenül bírd már ki ezt az egy hónapot, jövőre pedig ne hazardírozz.

2017. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, kivéve abban az esetben ha a hiányzások miatt nincs annyi jegye hogy le lehessen zárni..és máris bukhat.
2017. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
97%

Középiskolában engedélyezhet a tantestület osztályozó vizsgát. Igazolatlan hiányzásról pedig köteles a szülőt tájékoztatni.


[link]


Történt nálatok ilyesmi?

2017. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi volt az oka annak hogy sokat "hiányoztál" azért írom így mert szerintem a kutyának sem hiányoztál, maximum nem voltál bent sokat, de akkor is oka csak van. Ha lógtál és igazolatlanok miatt van ez akkor vállald a következményeket, agyonverni úgysem fog.

Másrészt el lehet intézni hogy osztályozót tegyél egyes tárgyakból amikből nem tudnak lezárni a hiányos óraszámok miatt, de arra készülj el hogy a nyarad rámegy a tanulásra, kb mint egy pótvizsga

2017. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
6%
Takarits fel és legyen szép rend amikor haza jön mond h milyen szép...talán javít a helyzeteden
2017. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
42%
#14 és #15: Nem engedélyezhet, meg "el lehet intézni", hanem engedélyeznie KELL az iskolának a pótvizsgát, ha az igazolatlan hiányzások száma nem haladt meg egy adott mennyiséget (nem tudom hogy 20 vagy 30 óra fejből, nekem soha nem voltak ilyen problémáim). Ha meg meghaladta, arról már legalább kétszer kellett volna értesíteniük a szülőt a jogszabályok szerint, amit a kérdésből ítélve nem tartok valószínűnek hogy megtörtént.
2017. máj. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, és mindaddig igaz is, míg a tanuló tanköteles, vagyis a 16. életévének betöltésének tanévében. Utána már nincs semmilyen kötelessége az iskolának.
2017. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%

Az de durva. Anyád kioszt pár sallert, és ha már itt tartunk, szerintem apád is. Légy nagyfiú, ahogy a hiányzásoknál is az voltál, és viseld el. Ne sírj, ne nyüszíts. És valld be legalább magadnak, ezt most meg is érdemled.


Ja, és jövőre embereld meg magad, és ne lógj. Ha anyád-apád nem tudott a sok hiányzásról, tuti, hogy lógtál. A másik, járj utána az osztályozó vizsgának. Volt hogy az én lányom is sokat volt beteg, és meg akarták buktatni. Ott több mint 300 óráról volt szó, és felvettették a bukást. Mivel a jegyei megvoltak, így mégsem lett az a vége, hanem rendesen leosztályozták, és kész.


De ha neked még lehet kapd össze magad, és tett le az osztályozó vizsgát.

2017. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%

És ha engedélyezik az osztályozóvizsgát? Ha ennyit lógott, gondolom tanulni sem tanult sokat, évet ismétel ígyis-úgyis.


Te meg kérdező most legyél "nagyfiú", ne amikor hazudoztál és sulit kerültél...

2017. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!