Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Apámmal és tesómmal élek együtt egy kis,rokon által kölcsön kapott lakásban,a házunkat sajnos nem tudtuk fentartani,miután anyumat elvesztettük.Apum kb. két hónapja megismerkedett egy nővel,akivel eddig háromszor találkoztam,nincs semmi bajom vele,de még kicsit emésztenem kell,tesómmal együtt,hogy másik nő van apum oldalán.Pár napja kiderült,hogy gondok vannak a nő albérletével,a munkahelyéről kilépett,és nekiszegeszte apumnak a kérdést,hogy ide költözhet e. Apum kikérte a véleményünket és én azt mondtam,nem szeretném.Egyrészt még nem is ismerik egymást,a lakás is épp elég hármunknak,és a helyzet is furcsa száémomra,olyan mintha a nő kapaszkodót keresne,kiutat a rossz helyzetéből,és erre pont megfelel apum fizetése+nyugdíja.Még azt sem volt időm felfogni hogy ő van,és máris ide akar költözni.Most a tágabb családi köröm,engem támad,hogy elrontottam apám boldogságát,ugyanis a nő szakított apummal ezért,mert nemet mondott az összeköltözésre.Kinek,mi erről a véleménye?

2017. ápr. 7. 04:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a nő szakított Apukáddal amiatt, h nem ment bele az összeköltözésbe, bebizonyosodott, h igazad van vele kapcsolatban! Akinek ebbe beleszólása van, az te vagy és azok, akikkel együtt élsz, nem a tágabb családod!
2017. ápr. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kicsit már kezdtem elhinni,hogy én vagyok a rossz.

De tényleg furcsa,apum mondta neki hogy nem akar össze költözni,erre a nő egyből szakított.A többi rokonom szerint igaza volt a nőnek,hiszen ő csak közelebb akart lenni apumhoz és én közéjük álltam,pedig igazán elfogadhattam volna,idővel megszoktam volna egy negyedik személyt.Szerintük önző voltam.De még tényleg azt sem volt időm felfogni,hogy ő van,és már költözött volna.Olyan fura volt.

2017. ápr. 7. 04:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól láttad a helyzetet.

A nő csak élősködni akart rajtatok. Munka nélkül egy fillért se tudott volna beleadni a közös háztartásba, ha megromlik a kapcsolat, nincs hová mennie, és még sorolhatnám. Nem is értem, apud hogy gondolhatta, hogy ilyen körülmények között összeköltöznek. Nagyon sok bajtól óvtad meg, egy percig ne legyen lelkiismeret furdalásod!


A nő nem volt szerelmes, csak keresett egy balekot. Szerelmes nő azért nem szakít, mert még nem költöznek össze. Az olyan kivár, és tesz érte, hogy minél hamarabb lehessen együtt élni. (Mondjuk munkát keres, és igyekszik veletek jobban összebarátkozni, miközben ha nálatok van, megmutatja a háziasszony-oldalát.)

2017. ápr. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szard le nen nekik kellett volna együttblenni egy élősködővel.

Igazad van!


Off ha anno apám kikérte volna a vmnyem, akkormos nem állna az idegösszeeoppanás szélén a mostohaanyjám miatt. Sokszor a felnött gyerek látja azt, amit a szerelmes nem: hogy valojában milyen is a :kedvese".

2017. ápr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
MInden egyébtöl függetlenül a lakás tulajdonosa mit szólt volna ehhez? Ugyanis nem nektek, hanem neki kell beleegyezni az odaköltözésbe.
2017. ápr. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
egyrészt apád kérte ki a véleményed és nem magadtól közölted azt. Másrészt engem megcsalt a férjem mégsem rúgtam ki és akkor ez a nő ennyi miatt kirúgja hááááát sántít a dolog nem is kicsit, szóval ne érezd rosszul magad.
2017. ápr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Te igazad bizonyosodott be, hogyha azert szakított vele, mert nem költözhetett oda...

Tisztelet a kivetelnek, de gusztustalan potyaleső emberek is akadnak :(

2017. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Még egy voks arra, hogy neked volt igazad, nyugodj meg. Ha apukád esetleg elbizonytalanodna, mutasd meg neki a kérdést és a válaszokat. Semmi rosszat nem írtál, a nőre sem, hajlandó lettél volna jobban megismerni, csak volt egy megérzésed (ami bebizonyosodott) és egy kis lelkiismeretfurdalásod, hiszen megszületett a kérdés. Ez a szeretetet, aggódást mutatja apukád felé. Nem írtad hány éves vagy, gyanítom tini vagy 18 év körüli. És még egy off: nagyon klassz felnőtt ember lesz belőled, több ilyen kellene.
2017. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:
83%

"Most a tágabb családi köröm,engem támad"


Úgy nem nehéz okoskodni, hogy semmi következménye. Nem nekik kellett volna együtt élni egy ismeretlen haszonlesővel. Ki tudja, hogy meddig. Mert ha már bent van, nehéz azt mondani neki, hogy menjen az utcára...

2017. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugtattatok.Annyit kaptam emiatt,hogy már tényleg elbizonytalanodtam,helyesen viselkedtem e.Akié a lakás egyébként pont az a rokonom támadott a legjobban a véleményem miatt.Azt mondta önző voltam.Pedig itt tényleg nem csak arról van szó,hogy nagyon szűkösen lettünk volna,és az embernek már egy minimális élettere sem lett volna.Túl gyorsnak találtam ezt a szándékot a nő részéről,ő persze azzal indolokta a kapkodást apám felé,hogy nagyon bele szeretett,és szorosabbra akarja fűzni a kapcsolatot.A rokonaim szerint pedig a nőnek volt igaza,hogy szakított,hisz azzal ,hogy apám nemet mondott a költözésre,megsértette a büszkeségét.Én meg úgy láttam,nem sikerült befurakodnia,hát tovább keresgéli a lehetőséget,máshol.Szerintük rosszindulat és önzőség vezérelt. :(
2017. ápr. 8. 10:05

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!