Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan léphetek le úgy itthonr...

Hogyan léphetek le úgy itthonról, hogy apámék beleegyezése nem kell? 16/F Többi lent!

Figyelt kérdés
Szóval nagyon elegem van. Mondhatjátok, hogy kamasz vagyok, de nem azaz oka más felnőtt emberek is sajnálnak. El szeretnék itthonról menni, amiért csak lehet megver az apám. Vagy, ha nem fizikailag, akkor verbálisan, de azt nagyon durván. Kérem, olyan íjron aki már lelépett így a családtól, vagy tudja TUTIRA PONTOSAN, hogy hogyan megy ez, az segítsen. A család többi tagjával semmi bajom. Lehetőleg nem szeretném feljelenteni meg ilyesmi, csak lelépni halkan csendben. Köszi előre is! Zöld kezek repülnek.
2016. máj. 28. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Betöltöd a 18at, és mehetsz amerre látsz!
2016. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

16 éves vagy, még nem felnőtt. A rendőrökkel hazavitet. Még 2 év.

Mi a baj otthon?

2016. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Esetleg beszélj a sulidban azzal a személlyel, aki a gyermekvédelemért, etc felelős, ő nagyobb eséllyel tud segíteni a problémádon, és elszöknöd sem kell.
2016. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy, nincsenek ilyen lehetőségeid.
2016. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

4 lehetőséged van.


1. Kollégium és csak hétvégén mész haza.

2. Beszélsz egy rokonnal mondjuk nagyival és ha a szüleid is beleegyeznek akkor odaköltözöl hozzá

3. Gyámügy és intézet.

4. Megvárod amíg nagykorú leszel.


Az első a legkönnyebben kivitelezhető.

Ha csak úgy lelépsz a rendőrség hazavisz.

2016. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Én leléptem otthonról 16 évesen, de ehhez nem kell kézikönyv. Eljöttem, kész, nem kerestetett senki. De egyébként is időközönként hazatelefonáltam. Ha nincs hova menned, az a gáz, ha van olyan haverod, barátnőd, stb., akkor oda mehetsz és ha apád nem szól a rendőrségnek, akkor ez egy járható út, persze nem hivatalos, a többiek leírták a hivatalos lehetőségeket.
2016. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen. De miből akarod utána eltartani magad?
2016. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha valóban tarthatatlan ez a dolog, és valóban rendszeresen bántalmaz az apád, akkor elmész ismerőshöz, apádnak pedig a tudomására hozod, hogy ha haza akar vitetni a hatósággal, hogy tovább gyakorolhassa a terrorizálást, akkor ott rögtön te magad is a hatósághoz fordulsz segítségért az erőszakoskodás miatt.
2016. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha család minden tagjával rendben vannak a dolgok azzal nekik fájdalmat okozol egy ember miatt akarsz elhúzni? Vagy úgy akarod hogy elszöksz és hetente adsz egy telefont és kész? Vagy semleges helyeken beszélsz meg velük találkozókat?
2016. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És a család többi tagja, akikkel semmi bajod, simán eltűrik és nézik, ahogy apád bántalmaz téged? Ez azért nekem elég fura... Nem szóltál senkinek? Mit reagáltak? Nem tudnak neked segíteni?

Az itthon mit jelent, apádon kívül lakik még más veletek? Anyukád van? Tesód van?


Ha apukád rendszeresen ver téged, akkor azt tudod tenni, hogy legközelebb bemész az ügyeletre, látleletet vetetsz a sérüléseidről, és elmész a lelettel a gyermekvédelmi szakszolgálathoz, akiknek jelzed a problémád. Ők felülvizsgálják az ügyet, és ha úgy adódik, apádat megfoszthatják a szülői jogaitól, téged kiemelhetnek a családból, más gyámot kapsz stb. Szóval vannak lehetőségek, de ezek tényleg csak komoly, súlyos esetekben léteznek.

2016. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!