Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az elmúlt egy évben különösen...

Az elmúlt egy évben különösen nem foglalkozott velünk az apám, most meg naponta próbál hívogatni, ez frusztrál. Miért, és mit tennétek?

Figyelt kérdés

(közel 16 éve váltak már el anyával, mert apám megcsalta, és azóta is azzal a nővel él, már van két kicsi gyerekük is. itt hagyott engem is és az öcsémet is)

Az érettségimkor verte ki a biztosítékot először, és durván az apám, amikor a ballagásom előtt pár nappal közölte telefonon, hogy nem jön el, mert nem érezné jól magát a családom közelében, és "csak úgy" meg nem éri meg neki leutazni ide, (kb 200 km-re lakik tőlünk), meg amúgy sem kényelmes ennyit utazni egy nap két kis gyerekkel.


De ünnepekkor még találkoztunk, keresett minket telefonon is, mindig összehoztuk, hogy találkozzunk, bár tény, hogy már nem rajongtam a társaságáért ez a húzása után. Rá két évre ballagtam még egyszer szakmáról, akkor a tesómmal együtt, ő is akkor végezte el a szakmáját. Gondoltam jóvá akarja majd tenni apa az előző hibáját, és pláne, hogy mind a két gyereke egyszerre ballag, tuti eljön majd. Hát nem tette. Ez tavaly májusban volt. De nem is tudom miért csodálkoztam, amikor a tavalyi évben különösen durván lesz_rta, hogy mi van velünk. Úgy volt, hogy megyünk majd hozzájuk husvétkor, azt is lemondta, mert, hogy pont dolgozik egész husvétkor. Nyáron mentem a városba, mert dolgom volt, náluk voltam két napot, de fél napot láttam csak, utána lelépett, mert pont dolgozik... Az öcsémnek volt még két kisérlete az évben, hogy szeretne menni hozzájuk látogatóba, de mindig pont azokon a napokon dolgozott, amikor ment volna. Az utolsó a karácsony volt, amikor is mondta, hogy sajnos nem tudunk menni, mert egész karácsonykor dolgoznia kell...

Erre slusszpoénként jött még az, hogy egy napra odautazott öcsém januárban, mert neki is dolga volt a városban, elment meglátogatni apáékat is miután végzett, de apám arra nem volt képes, hogy legalább a buszig kivigye kocsival, vagy egy szendvicset adjon neki. Pedig nem lett volna nagy fáradtság.

Ezek után nem vagyok túlzottan kiváncsi rá, pedig most elkezdett naponta többször is hivogatni, meg sms-eket ír, hogy mikor vagyok elérhető.

Egyszerűen már amikor meglátom, hogy csörög a telefonom és apám hív, érzem, hogy görcsbe rándul a gyomrom, és egyáltalán nem érzem jól magam. Nem tudom miért csinálja ezt velem. Írhatna egy e-mailt is, hogy mit akar és kész...

Mit gondoltok erről? Miért csinálja? Ha csak formaságból akar hívni, miért nem csak egyszer próbálkozik, aztán ha valaki rákérdez, kivágná magát azzal, hogy hát ő megpróbálta.. Vagy fel kéne vennem, és jópofizni pár percig, hogy utána megint fél-egy évig csend legyen?

Köszi L20...


2016. márc. 10. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj meg vele egy találkozót (ha hajlandó erre) és élőben tisztázd vele miről van szó. Mert könnyen lehet, hogy ez valami komoly dolog. Bérmi lehet.

- Halálos beteg és az örökösödést szeretné megbeszélni.

- Rosszul áll ott a szénája és ki akarják tenni a szűrét.

- Pénzt szeretne kölcsönkérni, mert megszorult.

- Ráeszmélt a korábbi magatartása színvonalára, és bánja.

2016. márc. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Közölném vele, hogy hagyja abba a hívogatás, ha eddig nem tett erőfeszítést, ezután se fárassza magát.
2016. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves egyes hagyjuk már. Ilyen az én apám is. Hív beszélünk és nem jön, mert várja a kocsma. Néha olyan időpontokra beszélem meg vele a találkozást mikor dolgozom, mert tudom nem jön.
2016. márc. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nemhinném, hogy bármikor is rám akarna hagyni bármit is.. pénzzel nem tudnék, és nem is akarnék segíteni neki, esetleg annyival amennyit ő fizetett gyerektartásnak, azt a kemény havi 12ezer forintot.. Az pedig a legkevésbé valószínű, hogy bocsánatot akarna kérni akármiért is, mert amikor nyíltan elmondtam neki, hogy mi a bajom, akkor sem kért bocsánatot, inkább a feleségét küldte rám, hogy beszéljem meg inkább vele...
2016. márc. 11. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj vele, utána kevésbé fog görcsölni a gyomrod, ha szóba kerül, vagy akar valamit. Egyébként most is akar valamit, kérdés, hogy számodra előnyös-e, amit felvet.
2016. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!