Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám folyton szekál a tanulás...

Sparko970 kérdése:

Anyám folyton szekál a tanulással szerintem ok nélkül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek kis érettségi megvolt átlaga 4,8 osztály legjobbja. emelt infós vagyok 96% lett. előtte se voltam rossza tanuló viszont most, hogy kikerültek a számomra felesleges tantárgyak rajz, kémia,fizika. még jobb jegyeim vannak. Zenélek sportolok ritkán bulizok de állandóan szekál azzal ,hogy tanuljak többet. Elmondása alapján nem fog a következő kisérettségi jól sikerülni folyamatosan csak baszogat. Őszi szünetben is 2 barátom is töltötte a 18. életévüket oda se akart elengedi mondván tanulnom kell bevállaltam ,hogy nem iszok így mehetek kocsival nem lesz másnap így tudok tanulni 2 hltig baszogatott miatt. Barátnőről így álmodni se merek amiért apám baszogat állandóan ,hogy mikor viszek már haza valakit . (1/2 éve lett vége egy hosszú kapcsolatomnak).Ezek mellett dolgozom is egy héten 2x. Tanácstalan vgyok velem van a baj? Vagy anyám teljesen hülye? MEgfog ez változni esetleg? Már ott tartok ,hogy költözök itthonról akárhova mert ha nem tanulni lát máris ordibálás megy.
2015. dec. 25. 22:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
24%
Kedves sparko970! Anyukád csak azt hiszi hogy neked ezzel jót tezs. Próbálj vele beszélni erröl. Hidd el tudom hogy néha nehéz. Nekem se pont ideál. Igaz hogy én nem az él tanulók közé tartozom, de annyi megvan h bőven jó. És még csak nem is aggódhat az érteségi miatt. De engem nem csak a tanulással baszogat. Ha nagyon nem megy vele ez a mebeszéljük dolog, költözz! Már én is lassan ott vagyok hogy költözöm. Van bátyád? Esetleg nővéred? Akik külön laknak. És nagyanyád/apád? Keresztapa/anya? Költözz valakihez. Biztos van valaki. Ha meg nincs akkor próbáld minnél tovább húzni a költözést, és gyűjts pénz. Aztán valamelyik barátoddal kivesztek egy lakást és lakotársak is lesztek. :) már nekem több tervem is van! :) sok sikert! (Az anyák sokszor barmok! XD nem csak te érzed hogy nem 100as. :))
2015. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
57%
Engem is szekált az anyukám,de nem ennyire durván.Ő azért csinálta mert a szülei nagyon elhanyagolták amikor (tovább)tanulásról volt szó.Lehet hogy nálatok is ez a baj.Beszélgess el vele,mert leírtak alapján neked van igazad.Sok sikert! ;)
2015. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bátyám van de ő is itthon van. Anyagilag jól állunk jól állok én is nem csak koromhoz képest. Beleférne a költözés de ha nem muszáj annyira nem akarok menni eltudnám másra is költeni azt a pénzt + nem tudnék utánna úgy a szemébe nézni mégis az anyám.Hogy esne neki ,hogy a 18 éves fia elköltözött mert nem bírja ki.
2015. dec. 25. 23:00
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Legközelebb ha bszogat közöld vele, hogy oké, tanulnék én, de jobb lenne ha TE tanítanál, az hasznosabb lenne!


Ha jól benyalsz, talán megkapod a LEXUS kulcsát a szalagavatóra! Aztán telepakolhatod bulákkal!

2015. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

Te milyen szép szavakat használsz kérdező?

Talán gondolkozz el azon, mi az oka, hogy a szülő azt akarja, tanulj.

Amúgy meg, szerintem, aki így beszél, az nem jó tanuló. Te nem jó tanuló vagy, hanem egy....

Veled van a baj!!!

2015. dec. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3. kommentelőhöz:

Vele tanulás egyenlő a veszekedéssel felejtős.

megjegyzést köszi még nem hallottam.

4. kommentelőhöz:

Így írok meg így is beszélek.

Azt nem tudom ,hogy a szókincsemnek mi köze van a tanulmányi eredményekhez illetve ,hogy te hogy látod meg ezeket de nem számít .

2015. dec. 26. 00:36
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Engem is szekáltak idehaza hasonlóan hogy tanuljak többet mert ekkor leszek sikeres illetve sportoljak és figyeljek oda az étkezésre mert ha elhízok sosem lehetek sikeres mert nem csak a tudás de a jó külső és a csinos megjelenés is fontos. Sokat sportoltam, és jól is tanulta magamhoz képest a 4 es átlag megvolt de volt olyan évem amikor 1 tárgy kivételével minden 5 ös volt. eljutottam az érettségire igaz a kis érettségit elszúrtam mert akkor agyilag annyira kimerültem és túlstresszeltem a dolgokat hogy teljesen kimerültem és lebetegedtem illetve jártam külön matek és angol tanárhoz mert ez a két tárgy ment a legnehezebben és mindketten javasolták hogy a tavaszi szünetben ami akkor ha jól emlékszem 5 nap volt pihenjek sokat és ne tanuljak hagyjam leülepedni a dolgokat. Anyám persze szekált de nem foglalkoztam vele és ez a pihenő jót tett mert utána nem sok volt már hátra az érettségiig. Az érettségim jól sikerült, és be is kerültem egyetemre informatika szakra lány létemre oda mentem csak mert informatikát kenem vágom. Le is diplomáztam de nem tudtam vele elhelyezkedni. Persze egyetem alatt jártam esti OKJ-ra apám beszélt rá mondta hogy fizeti csak járjak hálózatépítőre meg tudjam szerelni is ne csak programozzak. Mellette rendszergazdai ágat is végeztem de annyira sok ilyen végzettségű ember van hogy nincs sehol sem szabad hely. Egy általános iskolába kerültem be 25 éves létemre ahol informatika óra adó vagyok és rám bízták az iskola teljes számítógépes hálózatának felügyeletét de a másik 45 éves informatika tanár aki régóta vágyott a helyemre mert megszállott a témában így sikerült kirúgatnia 1 év alatt. Azóta nem találtam munkát a végzettségemmel hiába tanultam jól mert anyám mindig mondta hogy tanuljak ha nem akarok csöves lenni és nézzek ki jól. Anyám folyton erőltette hogy csinosba jelenjek meg mindig szoknyába és szép cipőbe kellett suliba járnom hogy szokjam ez működött is de sokszor hiába a szép külső semmit nem értem el vele, csak azt hogy mindenki csorgatta rám a nyálát.


A párom a munkahelyére tett be engem idén nyáron egy gyógyszergyárba rakott be engem informatikusok mellé asszisztensnek ami számomra dög unalmas mert az érdekes feladatokat nem kapom meg mert az nem a hatásköröm nekem csak adminisztrálnom kell a dolgokat meg szereléseknél ott lenni és írni mindent és segíteni a kollégákat ami nagyon unalmas és még fizetni sem fizetnek meg rendesen mert örülök ha havi 100 ezret megkeresem pedig mondták hogy ezzel a végzettséggel gennyesre fogom keresni magam.


Sokat tanultam de kudarc lett az egész életem. Ha a párom nem lenne és nem keresne ilyen jól műszakvezetőként akkor nagyon pocsék anyagi helyzetbe lennék mert anyámékra nem számíthatok mivel nem találok munkát és azért is én vagyok a hibás mert nem adom magam oda eléggé. Pedig nem tudják hogy manapság ez van sajnos.


Én bánom hogy annak idején sosem álltam ki magamért, és nem jártam el bulizni, emiatt sosem lettek barátaim és az egyetemi évek alatt is annyira csendes voltam hogy ott is örültem hogy 2 csoporttársammal jóba voltam és velük néha eltudtam járni erre arra. A jelenlegi barátom életem első szerelme akivel össze is jöttem előtte is volt sok udvarlóm de a szüleim elijesztették őket engem meg tiltottak. Ugyan akkor apám érdekes módon várta már mikor lesz barátom de anyám hallani sem akart róla.


Szóval állj ki magadért ha nem akarsz hasonlóan járni mint én.

Légy szókimondó nyugodtan lehet ne fog nekik tetszeni de ha teszel azért hogy emberek közt legyél és kibírj kapcsolni jobb életed lesz mert nem cska a tanuláson múlik hanem az emberi kapcsolatokat is építeni kell mert így lehet jó protekciód valahova és nem kell szenvedned annyira. Én is azért jöttem össze jelenlegi barátommal mert egyetem alatt kollégiumba laktam hogy az esti OKJ-ra bírjak járni a barátom meg odajárt a kollégium melletti iskolába továbbképzésre hogy műszakvezető lehessen csak ráépülő szakágból kellett vizsgát tennie.

2015. dec. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

a történetben te vagy a teljesen életképtelen hülye nem anyád

old meg a bajod mert nem fut hozzád a felmentő sereg

némi éetképeséget kéne mutatni jóember.....

2015. dec. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam egyedi esetnek ezért írtam ide.

Mivel eddig nem volt ennyire gáz a helyzet ezért gondoltam

,hogy valami olyan történt/történhetett ami mással is. Életképességhez tartozik a segÍtségkérés ... Az az életképtelen aki csendben szenved...

Tényleg elmagyaráznak valamit pl matekórán nem érted ne kárj segítséget mert akkor életképtelen vagy ha nem jössz rá magadtól.. Hülye példa de ez jutott eszembe hírtelen.

2015. dec. 26. 01:51
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az ütötte meg a szememet, hogy heti 2* dolgozol, holott nem vagytok erre rászorulva, és anyádnak ez nem probléma, csak a bulik. Érdemes lenne elbeszélgetned vele arról, hogy szemmel láthatóan egy érett gondolkodású srác vagy, tudod, mit akarsz és mit kell tenned ahhoz, hogy ezt elérd, és meg kéne próbálni ésszerű kompromisszumot kötni. Ha nem életbevágó a melód, az érettségi évében talán abbahagyhatnád, vagy csökkenthetnéd a ráfordított időt, viszont a péntek vagy a szombat este legyen a tiéd. Gondolom, tudod, hova akarsz jelentkezni, és ott mik a követelmények, ehhez képest te mit tudsz teljesíteni, mire kéne rágyúrnod esetleg jobban.

Fontos a tanulás, persze, de nem szabad mellette elfelejteni élni, barátok, kikapcsolódás, netán lány(ok) nélkül fityfenét se ér az egész. És ezt nem tiniként, hanem két egyetemi hallgató anyjaként mondom.:-)

2015. dec. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!