Mi a baja édesanyámnak?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok.

Történt a héten szerdán, hogy reggel, rögtön azután miután felébredtem, édesanyám megkért, hogy kísérjem át a 2 házzal arébb lévő kertünkbe (kb 35méterre van tőlünk). Ez gyakran megesett/megesik, szóval elmentem vele, össz-vissza 2db tököt és 3db paprikát szedtünk, majd hazajöttünk.

Utána kb. 20 perccel később, ismét megkérdezte, hogy átkísérném-e (mert kell még 1db kb. 5dgk-os tök), és mivel én azalatt a 20 perc alatt kellőképpen felidegesítettem magam a társasági életemen, ezért mondtam, hogy most nem.


És erre úgy megsértődött, hogy azóta kb. hozzám sem szól..


Amire megkér azt mindig megcsinálom, de itt őszintén nem értettem, hogy mi a ráknak sétáljak át vele, aztán meg vissza..

Ha nehezet kell cipelni, vagy veszélyes az út, akkor megértem, de ennek így semmi értelme.. Vagy mégha olyannyira szeretnénk egymás társaságát.. Legalábbis engem kb. 10 perc alatt annyira feltud idegesíteni, ahogy senki..


Tehát azóta kb hozzám sem szól, csak ha muszáj. Mintha ezzel megöltem volna a boldog énjét.

Érdekes.. a testvéreim szinte soha nem mennek el vele, pedig őket is megkéri, de az nem baj, de ha én nem megyek el, akkor biztos azért nem, mert számítógépfüggő vagyok..


Én elismerem, hogy a nyár folyamán ha ébren voltam akkor szinte csak a gép előtt ültem (ennek is megvan az oka)..

De amire megkér, azt mindig megcsináltam, sőt általában mindig szeretnék többet segíteni, de sohasem engedi..


Őszintén nem értem, hogy most emiatt az apróság miatt miért sértődött meg ennyire..

De azt sem értem, hogy mit ér el ezzel?

Ha ismerne, akkor igazán tudhatná, hogy nekem ez nem büntetés, hanem inkább áldás (tehát az, hogy nem kell +1 emberrel beszélgetnem, és, hogy még kevesebb házimunkát kell megcsinálnom)..


Ami tök poénos, hogy azóta a testvéreimmel is sokkal ridegebb lett, pedig nekik aztán tényleg semmi közük nem volt a dologhoz.


Mi a véleményetek?


2015. aug. 15. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
te vagy a kedvenc,koozelebb akar hozzad kerülni...ez csak az én véleményem
2015. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyanus, hogy anyád depressziós vagy valami fóbiája van, pl fél a tömegtől , a tértől az emberektől.Marhára nem nevetséges, mert egyedül nem tudja megoldani.
2015. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Az a véleményem, hogy anyukád megpróbál legalább arra a 20 percre kirángatni a szám.gép elől és egy kis mozgásra bírni: Nem azért, mert nehezet kell cipelnie, hanem a TE érdekedben, hogy mozogj egy kicsit! Muszáj... ha valaki egész nap a szám.gép előtt ül, kell egy kicsit mozogni, különben tönkremegy a szeme az egyfolytában merev nézéstől, a gerince a folyamazos üléstől, stb.


"és mivel én azalatt a 20 perc alatt kellőképpen felidegesítettem magam a társasági életemen, ezért mondtam, hogy most nem."

Az a helyzet, hogy olyanon csattant az ostor, aki nem is tehet róla. Nem csoda, ha megsértődött. Ő tehet róla, hogy xy felidegesített? Nem.


Ma olvastam,, hogy aki túl sokat (értsd ezalatt a min 2 órát) tölt el a közösségi oldalakon, pl. akár a Face-n, az előbb-utóbb elszigetelődik, magányos, depressziós lesz (ugyanis pl. a rengeteg posztolás nem a valóságot mutatja - mindenki igyekszik szebb, jobb színben feltűnni, külfökdi utazás, stb. akinek meg nincs pénze rá, annak kisebbségi érzése lesz emiatt).

Lehet erre mondani, hogy hülyeség, de az a helyzet, hogy amikor elkezdtem a GYIk (gyakorit)-et olvasni,egy idő után olyan nyugtalanság, rosszkedv, idegesség vett erőt rajtam, hogy csak lestem. Szerencsére én rájöttem, hogy ez attól van: itt sokszor ok nélkül letámadják, lehülyézik, barmolják az ember - ezért azóta bizonyos Kategóriákat nem is látogatok - bár a minap még egy utazási rovatban is lehülyéztek :-(


Szóval esetleg megpróbálhatnád, hogy odamész houuá és elmondod neki: nem akartad megbántani, csak xy felhúzott.


"Mintha ezzel megöltem volna a boldog énjét" Mert valószínűleg Ő tényleg így is érzi.

Kamaszfiam van, egyik reggel tök idegesen beszólt nekem olyat, hogy csak néztem és tényleg meg is ölte egy kicsit a boldogabb énemet - nagyon jól fogalmaztad ezt meg :-)

Valószínűleg anyukád azt gondolja, hogy a viselkedésed ellene irányult.

2015. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs a betűhibákért - félhomályban írok, fekete klavin :D
2015. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdi érezni hogy már nem annyira van rá szükséges, mint mondjuk 1-5-10 évesen. És igen lehet valami depressziója is. Nekem ez érzelmi zsarolásnak tűnik h most akkor azóta nem szól hozzád. És valszeg te vagy a gyenge láncszem a tesók közül. A legkisebb, a legérzékenyebb stb, valamilyen szempontból benned látja azt akit még magáénak érezhet. De a függetlenedés ilyen. Valóban, ha nem veszélyes az út és nem nehéz ládákat kell cipelni, szerintem is jogodban áll nemet mondani. Pláne ha egyesével szedi le a paprikát mert akkor egy nap elég sokszor meg kell tenni ezt az utat.
2015. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!