Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel, hogy a...

Hogy hozzam fel, hogy a barátom nálunk alhatna, amikor Budapesten van?

Figyelt kérdés

Tavaly ismerkedtem meg vele, 1 évvel fiatalabb nálam.

Külföldön tanul és ez eddig nem is volt gond, mert ha az anyukájánál volt, akkor tudtunk találkozni. De most ő elköltözik a vőlegényéhez, ezért az jutott eszembe, hogy a barátom akkor alhatna nálunk. Úgyis nagy a házunk és anyával csak ketten lakunk benne, ő az emeleten, én a földszinten.

Amúgy nem élősködni akarna, mert simán kifizethetné a legdrágább hotelt is, csak azt meg anya nem nézné szerintem jó szemmel, ha engem péntektől vasárnapig nem igen látna.

17/L


2015. márc. 21. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szólsz az édesanyádnak,és megkérdezed, milyen feltételekkel lehetne nálatok a barátod?
2015. márc. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Ez még nem lenne élősködés mivel csak 16 éves.Az az élősködő aki felnőtt korában nem csinál semmit de elvárja hogy eltartsa őt valaki
2015. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, megittam két sört, de nem értem.


Van a barát, aki 16 éves, és az anyukájánál találkoztatok. Következő mondat: de ő elköltözött a vőlegényéhez. WTF?

2015. márc. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
megártott a két sör! a srác anyukája költözött el a vőlegényéhez.
2015. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Értem. Viszont ha szigorúan vesszük, akkor nem helyes ez a megfogalmazás így. Ugyanis az előző mondat a fiúra vonatkozott, az anyuka csak mellékrész. A következő mondatnak szintén a fiúra kéne vonatkoznia.
2015. márc. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a megfogalmazás valóban nem helyes, de ki lehet következtetni a szövegből:)
2015. márc. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"....akkor tudtunk találkozni. De most ő elköltözik a "


A "tudunk találkozni", a fiú. "de ő most", nos a magyar nyelv szabályi szerint az IS a fiú.


Helyesen: "...akkor tudtunk találkozni. De az anyja elköltözik a..."

2015. márc. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!