Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom 13 éves fia utál engem....

Párom 13 éves fia utál engem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Addig sem kedvelt amìg nem laktam ott, de amióta odaköltöztem maga az ördög. Amit főzök az szerinte moslék, rendetlenséget csinál stb. Mit tegyek, hogy ne legyen ilyen? Ha az apja szól neki akkor megsértődik. Az anyja lelépett Németországba a három gyerek pedig a páromra maradt. Ti mit tennétek?
2014. okt. 29. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Szeretettel próbálnám a helyedben megnyerni a kis srácot:)Egy idő után megtörik a sztrájkja.
2014. okt. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bár marha nehéz lesz: türelem, türelem, türelem


Feltehetőleg vetélytársat lát benned. Próbálj kedves lenni vele, érdeklődni iránta és bíztosítani arról, hogy az apukájának ő és a testvérei a legfontosabbak.


Azért írom ezt, mert pont ugyanezt csináltam apa élettársával. Nem utáltam vagy ilyesmi de nem is éreztem azt, hogy szükségünk van rá. Mára megszerettem.

2014. okt. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

ezt az apjanak kell elrendeznie vele elsosorban.


13 evesen mar azert nem kisgyerek, uljetek le beszelgetni, mondd meg neki hogy eszedben sincs az anyja helyet elvenni, nem vagy es nem is leszel soha anyja helyett masik anyja, de ha mar az elet igy hozta, akkor muszaj lesz kijonnootk egymassal.


Nem kell szeretnie ha nem akar, de a minimalis tiszteletet adja meg, mint ahogy te is neki.


Es jolenne ha az apja is kozolne vele ezeket.

2014. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
amit a 2-es ír, biztos abban is lehet valami, másrészt kamaszkor közepén van, lehet életkori sajátosság is ez nála... vagy egyszerűen nagyon anyás volt és nem akarja, hogy az anyja helyébe bárki is belépjen hisz neki van anyja, vagy.. egyszerűen próbálgatja a határait, nálad meddig mehet el... volt nekem is egy kapcsolatom ahol volt egy fia a páromnak mindent kipróbált meddig mehet el nálam, igaz nem velünk élt tehát nem mindennaposak voltak a gondok, de bármikor jöhetett hozzánk, aztán egy idő után megtört, mert látta, hogy nem bántani akarom, szeretem én őt... meghoztuk közösen az alapszabályokat nálunk mit szabad mit nem, az apjával már vagy 6 éve szétmentem, a fiúval a mai napig beszélgetünk neten, kivel mi van, hogy van, stb... én se tudok mást tanácsolni, mint türelem és szeretet, de persze azt se szabad hagyni, hogy a fejedre nőjön, pároddal közösen kell rendbe tennetek a helyzetet... nem könnyű de egy idő után rendbe lesznek a dolgok :)
2014. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a párom is ilyen volt ennyi idősen. nem tudta elfogadni az anyukája új párját. mindenben keresztbe tett neki

fontos lenne tudni mióta lépett le az anyja? te mióta vagy együtt az apjával? lehet hogy téged okol, meg úgy van vele hogy nem fog visszajönni az anyja miattad. bármit gondolhat. az apjának kell rá hatni . és tényleg legyél te is alkalmazkodó. próbálj a többi gyerek kedvében is járni. idővel biztosan el fog téged is foagdni

2014. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hiányzik neki az édesanyja, és mivel ő elment, csak az apja maradt neki, akit az ő szemében Te "elvettél" tőle. Már nem csak vele foglalkozik, stb. Semmiképp ne próbálj akaratos lenni vele, siettetni a dolgot. Légy megértő, kedves, éreztesd vele, hogy úgymond ő az "első" az apjánál, meg abban a házban, és nem Te. Tudom hülyén hangzik, de egy ilyen korú gyerek esetében rengeteget számít. Hidd el, tapasztalat.
2014. okt. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én azt javaslom, hogy emiatt ne bántsátok. Egyértelműen a fájdalmát vetíti át, amiért szétment a család. Az is lehet hogy téged okol. (Talán még volt is benne részed, erről nem írtál.) Az apja pedig ne bántsa emiatt, mert egy életre megutáltathatja magát a gyerekkel, ami egy szülőnek rendkívül fájdalmas pont lesz a későbbi éveiben. Nem a gyerek tehet a kialakult helyzetről, tehát a párod vállalja szépen. Ezért MINDIG a felnőttek a hibásak, a gyerek csak próbálja feldolgozni. Ha annyira zavaró a viselkedése, megkereshet vele a párod egy pszichológust. Egyértelmű hogy nem tudja a gyerek lazán venni a családja szétválását. Neki mindig az lesz az igazi családja, ez érthető.
2014. okt. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A masik ket gyerek hogy viselkedik veled?
2014. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!