Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves lány vagyok. Anyámtól...

20 éves lány vagyok. Anyámtól el akarok költözni, de kényszerít, hogy maradjak vele! Mit tegyek, hogy beletörődjön a dologba?

Figyelt kérdés
Anyám háromszor elvált. A kalandjai és egyéb hóbortjai miatt el akarok költözni. Az első férje apukám volt, ő 5 éve meghalt. Az apai nagymamámmal megbeszéltem, hogy hozzá költözöm, de amikor közöltem a muterral visszarángatott a házba, hogy nem megyek sehová. Persze eljöttem, mert nem kötözhet le, de félek, hogy zaklatná nagymamát. Mit tehetnék, hogy nyugodt életünk legyen anyám nélkül?
2014. márc. 25. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Attól még az anyád, hogy nem szereted a kalandjai miatt. Ö biztos szeret, vigyázni akar rád, látni akar.
2014. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha elköltöztél és továbbra is zaklat,nem lesz más választásod,mint feljelenteni.
2014. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Beszéljétek meg!Mond meg hogy 20 éves vagy már, és hogy te így látod jónak, és a mamádnak sem árt a segítség.
2014. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Keress valamit amivel alátámaszthatod a döntésed, és ő sem sértődik meg. Pl közelebb van a munkahelyedhez/iskoládhoz, nagyobb szobád lehet, segítenél a nagyinak, mert már nem bírja annyira a ház körüli teendőket. Ilyesmi. Látogasd az anyszid rendszeresen, mindig beszéljétek le hogy mikor. Talán belenyugszik ha látja, hogy nem veszített el.
2014. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Van munkád? Eltudnád magad tartani? van több hónapra biztos bevételed,hogy önálló életet éljél? Nem mindenre megoldás a menekülési kényszer,inkább beszéld meg vele...Hiszen az anyád,nem az enyém....
2014. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Felnőtt embert nem lehet kényszeríteni csakis bűncselménnyel, hogy valahol ott maradjon, ahol nem akar, különösen, ha egészséges, ha van munkája, és el tudja magát tartani.


Azt teheted, hogy anyádról végre fel mered tételezni, hogy agresszor és ezek szerint bánsz vele: lerúgod.

Nézd: vagy az ő érzéseivel foglalkozol és egy életen át a rabszolgája leszel, vagy a sarkadra állsz és éled a saját életedet, anyád nélkül.


Nem tudsz senkivel "megérteni" valamit, mert aki nem akar valamit megérteni, az nem is fog. Anyád pontosan érti, hogy miről van szó, anyád ELFOGADNI nem hajlandó sem az te akaratodat, sem azt a tényt, hogy felnőttél és immáron vele egyenrangú felnőtt emberként kellene bánnia veled, nem pedig kétéves taknyos kölyökként.


Ha a lelki madzagokat nem tudod elvágni, akkor tessék szépen ehhez szaksegítéget kérni. Minél előbb.


Sok sikert!

2014. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%

Ülj le, és beszéld meg vele! NEM KELL AZ ANYÁDAT EGYBŐL ELFELEJTENI, Ő ADOTT NEKED ÉLETET, HEJJ!!! Csak mond meg neki szépen, hogy felfogja! Aztán ha úgy sem megy, akkor mond meg neki hogy elfelejthet téged örökre!

Egyébként is már felnőtt nő vagy, nem tarthat vissza téged! :)

2014. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es! Mondtam neki szépen is, de nem ért sokat.....
2014. márc. 25. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Mond meg neki a nagymamádnak is szüksége van segitségre vagy valami ilyesmit . mindenesetre ne beszélj dúrván anyúdal bármennyire is nehéz.
2014. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!