Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerektartás, így is jár...

Gyerektartás, így is jár továbra is?

Figyelt kérdés
Szóval én egyetemre járok egy másik városba,(mielőtt még nem jártam egyetemre anyámnál laktam,még mindig oda vagyok bejeltkezve állandó lakcímként,kapom apámtol a gyerektartást,de pl ,ha odamegyek hozzá pl nyáron szünidőben,vagy vannak ott dolgaim.akkor megvonhatják a gyerektartást tőlem?

2014. jan. 12. 16:17
 1/9 anonim válasza:
48%
A gyermektartás mindaddig jár, amíg bíróság meg nem szünteti a gyermektartásdíj fizetési kötelezettségét a szülőnek. Tehát nem függ attól, hogy mikor hol tartózkodsz, de természetesen az szülők közötti megegyezés tárgya lehet, h ha éppen apukádnál vagy, és ő tart el természetben, akkor ne kelljen neki pénzben is tartásdíjat fizetni. Egyébként ilyen kérdésekre bíróságon tartott panasznapon tudnak neked válaszolni.
2014. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én úgy tudom addig jár a gyerektartás amig az "első" diplomámat meg nem szerzem.vagyis mig önálló keresetem nem lesz.
2014. jan. 12. 16:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rokontartás jár 18 éves kor után. De ha apukádnál töltöd az idő nagyobb részét, akkor nem kellene lehúzni még ezzel is.
2014. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az idő nagyobb részét az egyetemen töltöm nem náluk.
2014. jan. 12. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Fejjed a papát...
2014. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartás a gyermek 18 éves koráig jár, ezután elvileg újra kell igényelni rokontartás címen, ez általban kevesebb mint a gyerektartás volt, addig jár, míg a gyerek nappali kepzésre jár és az első szakképesítéset meg nem szerzi


Ha érdemtelenné válsz, akkor nem kell fizetni a rokontartást, pl nem látogatod a apádat, vagy csúnyán viselkedsz vele

2014. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Igen, ha már önálló kereseted lesz, akkor lehet kérni a gyereketartás megszüntetését, de akár 50 éves is korodig is kaphatsz gyerektartást, ha nem kéri apukád a megszüntetését, hiába van diplomád, meg amiket leírtál..
2014. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az apádnál töltesz több időt, akkor az anyukádtól kel igényelni..
2014. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyébként pedig egyáltalán nem kell újra igényelni 18 éves kor után, ez hülyeség, automatikusan, a törvény erejénél fogva átvált rokontartásba a gyermektartás. Lehet kérni esetleg a mértékének a megváltoztatását, de ha nem kérik, akkor marad minden úgy, ahogy azelőtt volt.
2014. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!