Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszüntethetem a gyermekelhel...

Megszüntethetem a gyermekelhelyezési pert?

Figyelt kérdés
Tárgyalás még nem volt, de az időpont megvan. A gyermekek apjával szétmentünk, de meggondoltam magam és nem szeretnék pereskedni, mert mindent eltudunk intézni anélkül is. Fizet gyerektartást magunk között, és bármikor láthatja őket. A válaszokat köszönöm.

2013. okt. 17. 15:03
 1/4 anonim válasza:
Ha nem jelensz meg a kiírt időponton a bíróságon és a párod sem, akkor magától megszűnik az eljárás!!! Semmit sem kell tenned!
2013. okt. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sztem ahova írtad a keresetlevelet, oda megírhatod, h szeretnéd megszüntetni az eljárást. Biztos nem vagyok ebben, csak tipp. Amúgy azzal sem teszel ám rosszat, ha bírósági végzésbe foglaljátok azt, amit megbeszéltetek. A bíró sztem nem fog beleszólni, de legalább lesz egy papírotok, ha esetleg később rosszra fordulna a viszony. Amúgy gratula azért, h ilyen anya vagy. Bár az én exem lenne ilyen.
2013. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Első vagyok: Nem kell semmilyen papírba foglalni semmit. Ha nem jelensz meg, akkor semmisnek tekintik. Mivel te akartál perelni és mint felperes nem jelensz meg!

De egyébként az idézésen, amin az időpontot írták neked, kell, hogy legyenek §-ban foglalva, hogy mikor milyen esetek lehetnek.

Egyébként mindettől függetlenül én is iratnék papírt egy ügyvéd jelenlétében azokról a dolgokról, amikről megegyeztetek. Inkább, minthogy esetleg te járjál rosszabbul, hiszen sohasem tudhatod, hogy mit hoz majd az élet!!!

2013. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem jelensz meg akkor megbüntetnek és az összes perköltséget a nyakadba varrják. A legegyszerűbb ha mindketten bementek és amiben szóban megegyeztetek előadjátok a bírónak, így mindjárt ítélet is születik, amit egyikőtök sem szeghet meg.
2013. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!