Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ez az oka, hogy ha...

Lehet ez az oka, hogy ha 18-19 is leszek nem merek egyedül menni valahova?

Figyelt kérdés

Most vagyok 16, és ha megyek valahova(kivéve azt a falut ahol lakom és azt a kisvárost ahova suliba járok) akkor mindig anyáékkal megyek kocsival.

Nem engedik meg azt se hogy a barátnömmel elmenjek más városokba busszal vagy vonattal.

Ezért ha belegondolok, hogy majd ha egyedül kell mennem valahova, akkor nem merek majd menni.


2013. szept. 27. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez csak a te hozzáállásodon és talpraesettségeden múlik.Tudnod kell önállósodni és leválni róluk idővel.
2013. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon féltettek, főleg anyám és egyke is vagyok, úgyhogy ez még rátett egy lapáttal. De én 8 évesen vívtam meg ezt a harcot. Egész addig rettegtem kilépni az utcára, mert anyám teletraktálta hülyeségekkel a fejem, hogy majd jönnek a gyerekrablók és elvisznek és soha többé nem látom őt, stb...és még ennél is cifrább dolgokkal. Még az iskolába se mertem elmenni egyedül, annyira féltem. De egy szép délután nagy vágyat éreztem arra, hogy egyedül felfedezzem a környéket, hogy elkéredzkettem (fogalmam sincs, hogy kell leírni ezt a szót:D). Kaptam 5 percet, na, ebből lett fél óra, annyira jól éreztem magam. Azóta egyedül mentem mindenhova. Persze féltem a cukros bácsiktól, ezért kiskéssel jártam a zsebemben. De a szabadságvágy győzött és ez nagy szerencse volt. Különben még most is félnék kimenni az utcára.
2013. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugi. Ha te szeretnél menni, csak nem engednek egyedül, akkor semmi gond nincs veled, és nem is lesz. Ha kicsit idősebb leszel, akkor mehetsz. 16 éves lányokat még nem engednek messzire.
2013. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most nem is egyedül gondoltam, hanem a barátnőmmel, kb. Olyan 20 km.

De nem engednek el

2013. szept. 27. 13:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Anyád is kiírta a kérdést :D
2013. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az biztos nem ő volt :)

Am szerintem még vannak olyan felfogású emberek mint anya. Néhányszor már valakitől hallottam olyat, hogy az ő anyja se engedi.

Meg a falu végén is lakik egy lány, akit az első hétben elkísért az anyja az iskolába(busszal) és utána még most is megvárja vele a buszt és integet ha megy elfelé.

2013. szept. 27. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:

baraátnőzz, kettesben hármasban menjetek valahova.

csapassatok:)

2013. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mai világban, anyukád észjárása totálisan érthető.
2013. dec. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!