Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veletek hogy zajlott az...

Veletek hogy zajlott az anya-lánya beszélgetés?

Figyelt kérdés
Mindenkinek volt ilyen beszélgetés? Mert én 15 vagyok és még meg se említett semmi ilyesmit.

2013. aug. 28. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nálam sem volt. Néha próbálkozott, de az is akkor volt, amikor menstruáltam már, és a suliban is szinte mindenféle ilyen órán túl voltunk már.


17/L

2013. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kérdeztem, ha érdekelt valami, akkor válaszolt, de konkrétan sosem ültünk le, hogy akkor most megbeszéljük.
2013. aug. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem különösebben ilyen beszélgetésekre. Mondjuk az én anyám eléggé prűd. Velem sosem beszélgetett szexről, védekezésről úgy konkrétan. Mindent a nővéremmel beszéltem meg leginkább, ha volt kérdésem, vagy egyszerűen csak érdekelt 1-1 dolog. Anyu mindig is zavarban volt ha erről beszélgettünk és épp hallotta. Ilyenkor inkább elvonult stb.

Ha szeretnél anyuddal beszélgetni, akkor szerintem ülj oda hozzá, és kezdj bele, vagy kérdezz tőle bátran. Úgyis látni fogod, hogy kapható-e rá, vagy inkább hárít. :)

2013. aug. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves voltam pontosan, de nekem elmondta ezeket a női dolgokat. Szerintem 9-10 éves lehettem, mert 11 évesen amikor "nagylány" lettem, egyáltalán nem ijedtem meg. Tudtam, hogy ez egy természetes dolog, és hogy mi a teendőm. De volt egy otársam, akinek a suliban jött meg, és teljesen bepánikolt, hogy mi történik vele.


Felvilágosítás is volt egy kicsi, de akkor már szinte mindent tudtam. Anyám csak kiegészítette.

A tesóm, aki most 16 éves, már eleve mindent tudott, mert engem is kérdezgetett, meg anyánkat is. Na meg persze minden hónap 28. napján megakartam halni (még ma is), így hamar megtudta, hogy mi ez, félt is tőle.


Szerintem nyugodtan kezdeményezz te egy ilyen beszélgetést. Most így belegondolva, nem is tudom én hogyan csinálnám a lányommal, lehet hogy anyukád zavarban van.

2013. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen mikor megjött, elmondta a menstruációval kapcsolatos dolgokat, a kezembe nyomott egy könyvet a többire magam jöttem rá :D Az óvszeren is van használati utasítás nem kell félni :D
2013. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazából mindent tudok meg külön felvilágosító órára is be lehetett íratni szóval tudja hogy én már mindent tudok csak sok barátnőmnek olyan anyuja van hogy lehet velük ilyenről beszélni..igazából nem zavar mert szerintem mindketten zavarban lennénk nem is vágyom rá csak félek hogy így nem lenne meg ez a kapcsolat:/
2013. aug. 28. 11:34
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk se nagyon voltak ilyen elbeszélgetések. Még alsóba a védőnő tartott ilyen fölvilágosító órát, ott tudtam meg a legtöbb mindent. Persze előtte is tudtam, hogy a lányok menstruálnak, de a legtöbb dolog zavaros volt. Aztán mikor megjött, egyáltalán nem ijedtem meg, inkább izgatott voltam, hogy hú, nagylány lettem (ma már átkozom a napot, mikor először megjött). Aztán anya is elmagyarázta, és ennyi.
2013. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vagyok úgy hogy nem ültem le anyával beszélni erről:D
2013. aug. 28. 11:47
 9/16 anonim ***** válasza:
Velem nem is akart beszélgetni....
2013. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy azért nem akarnak mert nekik is ciki..
2013. aug. 28. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!