Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vagyok féltékeny amikor...

Miért vagyok féltékeny amikor a szüleim egy másik gyerekkel foglalkozik?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és kiborulok ha meglátom a szüleimet egy nálam jóval kisebb gyerekkel játszani,beszélgetni..Régen megmondtam a szüleimnek,de már magamba fojtom inkább..Mit tegyek?Miért van ez velem?:( 16/L

2013. júl. 5. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Féltékeny vagy, mert veled már nem foglalkoznak annyit, mint amikor kisebb voltál.
2013. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom ugyan,hogy miért lehet,de nem vagy egyedül. Én sem szeretem,ha a szüleim így viselkednek. Régebben ezt azzal tetézték,hogy akármit kértem,egy másik gyerek volt a válasz. Pl:

-Anya,adsz mégegy cukrot?

-Nem,ez egy másik kisgyereké...

Már én sem mondom,ha zavar,inkább tűröm. Sajnos-szerintem emiatt- nem szeretem a gyerekeket,úgy 12-13 éves kor alatt. Egyszerűen rossz velük lennem,ellenérzést váltanak ki belőlem. Emiatt,mert lányként így gondolkodok,sokan megbélyegeztek.

Te szereted a gyerekeket,vagy kezdesz esetleg ilyen lenni,mint én?

16/L

2013. júl. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én alapból útálom a gyerekeket,de mikor átmegy szomszédkislányhoz játszani és mondja,hogy ígycuki úgycuki. Rám meg rámnéz ilyen tekintettel. Persze szeretnek mert a lányuk vagyok de sokkal "cukibb" a szomszéd kislány... Meg kell szokni :D
2013. júl. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig példázgattak a szüleim, hogy "a másik gyerek (barátnőm) jobb" meg hogy "senkinek sincs ilyen átkozott kölke mint nekem" de éreztem hogy csak azért mondják hogy ártsanak nekem, a másik pedig nem jobb. Nem mondhatom hogy odavagyok a kicsikért, de nem is idegesítenek. 17/L
2013. júl. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én se szeretem a gyerekeket. Nekem nem baj, ha anyum szívesen tölt órákat mások kölkeivel, csak ne kényeztesse el őket, ne engedjen meg nekik mindent. Engem sem kényeztetett el, ezért tudom, hogy mi a jó és rossz nevelés.


Egyszer vigyázott egy ismerősünk gyerekére, aki köszönés nélkül lépett be a házba sáros cipővel és lábnyomokat hagyott az előszoba szőnyegén. A lábtörlő meg az ajtó előtt volt! A tesóm nagyon mérges volt, mert előző nap rengeteget takarított. Úgyhogy én tisztítottam ki a szőnyeget helyette. Nagyon nehezen tudtam eltávolítani a foltot még Vanish-sal is. (Csak a 10-dik tisztítás után jött le!) Anyum meg mondta, hogy igazán nincs semmi baj, gyerek még. Bezzeg, ő milyen mérges volt, amikor a nappali szőnyegére ejtettem véletlenül egy cserepes virágot 8 éves koromban.

Szerencsére a gyerek anyja többet nem hozta el hozzánk, mert látta rajta, hogy túl engedékeny volt vele. Ez úgy volt, hogy felhívott engem és kérdezte, hogyan vigyázott a gyerekére az anyum. Mindent elmondtam neki, amit láttam. Mire ő mondta, hogy sejtette, mert az előbb a gyereke azt vágta a szemébe, hogy az én anyum mindent megenged neki. Mondtam neki, hogy mondja meg nyugodtan neki, hogy nem hozzák el többet, mert ha én adom át neki az üzenetet, azt fogja hinni, én vettem rá őket erre.

Szóval, anyum szülőként példás volt, de bébiszitterkedésre nem alkalmas. A barátnőm Ausztriában volt au-pair, és ő is ezt állítja, hogy ilyet nem lehet csinálni a gyerekekkel, mert akkor felbillen a nevelési egyensúly, ahogy ő fogalmazta.

2013. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

bocsánat!!! felbillen helyett azt akartam írni,hogy megbillen! xDDD


23 / L

2013. júl. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!