Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek nem szeretné,...

Ha a gyerek nem szeretné, hogy az apja élettársa ott legyen a szalagavatóján, akkor ?

Figyelt kérdés
aug. 29. 21:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%
Nos, nekem anno azt mondta apám, a felesége hozzá tartozik. Nem kell szeretnem, de elfogadni és tisztelni igen. Az élete része, a felesége, ha barmiylen esemény van, oda együtt mennek vagy nem mennek.
aug. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%

Ha apukad szeretne, hogy oda is elmenjen es ezek szerint mar 3 eve alkotnak egy part, akkor ne erdekeljen.

A szalagavato neked fontosabb, a szuloknek meg amolyan buszkesegerzetet kelto dolog, hogy pl a lanyuk szep bali ruhaban lesz. (a musort vagyis nagy reszet rettenetesen unjak).

Itt vagy a felnott kor startpontjan, viselkedj is felnottkent, udvariasan meghivod oket, atadod a meghivot es kesz.

Apukad es a "mostohad" is felnottek es nyilvan fel fogjak mérni, hogy az elmult 3 ev higyan telt veled, volt-e barmi mas hasonlobol az elmult evben konfliktus miattad, vagy hogy anyad miatt erdemes-e a mostohanak is felbukkannia stb. Amugy jelzem, hacsak nem egyetlen huszfos kis osztalynak lesz szalagavatoja, akkor olyan tomeg lesz, hogy jo ha egyaltalan eszreveszed oket (azon kivul amikor valoban egymast keresitek majd apaddal), tehat en felnottkent ilyenen nem akadnek fent.


Es ok, hogy te haragszol apadra, hogy nem maradt veletek, meg ezek szerint edesanyadra, hogy o meg labilis es emiatt rossz anya??? De akkor gondolj bele inkabb abba, hogy par ev es ugyse ok lesznek az elsok a prioritasban. Megis milyen egyre lazulo apa-lanya viszinyt tudna tonkretenni barki is. A felmerult elkepzelesed, hogy hogy ne legyen ott a mostohad, na az rontana az apa-lanya viszonyon. Es orulj, hogy apaddal egyutt van a no, mert igy mikor idos lesz nem neked kell apadat patyolgatni, hanem egy normalis parkapcsolatban lesz.

aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

#10 Nem a vér tesz valakit szülővé. Ismerősöm biológiai anyja egy utolsó féreg, miatta szenved mentális és fizikai problémákkal is a gyereke. Fél fülére már örökké süket marad.


Míg én nagyon jóban vagyok a mostohaapámmal, nagyon szeretem, és ő is engem.



Kérdésre válaszolva, ha a gyerek nem akar valakit ott látni, akkor annak nincs ott helye - legyen vér szerinti szülő, vagy "becsatlakozott" családtag. Ez az ő ünnepsége, az van ott akit ő szeretne.

Ha ez azzal jár, hogy akkor az apa se jön el, hát legyen.


Édesanyám volt ilyen helyzetben. Az új nő elcsábította az apját (természetesen az apa is saras) és anyum direkt kérte, hogy ő ne legyen ott. Az apja végül mégis a nővel együtt ment el.


Az, hogy anyumnak ez nagyon rosszul esett, enyhe kifejezés.

aug. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
67%

Az én hüpi mostohaanyám is minden programomon ott volt. Amúgy utált engem, de azért jött el, hogy felügyelje apámat (OCD- kontrollmánia).


Fun: ha nem hívtam meg - utál, mi a fszért akarnám meghívni? -, akkor apám sem jött.


Nemsoká házasodok, nem fogom meghívni azt a nőt, és ha apám emiatt nem jön, semmi baj. Tudom, hogy amióta a nő az életébe cseppent, nem érdeklem őt.

aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%

11-es, nem kell tisztelned senkit, csak mert apád nője. HA a nő sem tisztel.


Engem a mostohaanyám kezdettől lenéz, beugat, irigy rám, soha semmi nem jó neki, de apám kvázi elvárja, hogy tiszteljem. EZÉRT???


Bocs, nem. Én ilyen embert nem tudok tisztelni sem kedvelni és nem, nem kötelező szalagavatómra, esküvőmra, stb meghívni.

aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
66%

15


Evidensen oda vissza kell hogy működjön. Mi pl ki nem állhattuk egymást a mostoha anyámmal, de mégis képesek voltunk normálisan viselkedni és kommunikálni egymással.

aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!