Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogai vannak a fél...

Milyen jogai vannak a fél éves gyermek édesapjának láthatást illetően?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal külön megyünk,nem vagyunk házasok. Elegem lett abból, ahogy a kislánnyal és velem bánik, állandóan hagyja sírni, ha másnál van a kislány kézben és keservesen sír és üvölt, akkor sem tesz semmit, mindig én veszek össze a családtagjaival, hogy nem fogom így hagyni a lányom, én nem így nevelem. Alig foglalkozik vele, mellette fekszik, amíg ő sír, vagy a tv-t nézetnè vele minduntalan. Próbálok vele megegyezni a láthatást illetően, nem akarom őket elválasztani egymástól, de nem bízom benne és a családjában sem, így nem akarom szem elől téveszteni a lányom, míg nem tud kiállni valamennyire magáért.

Köszönöm a válaszokat.



tegnapelőtt 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Jó kérdés :(
tegnapelőtt 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Van apai elismero nyilatkozat? Akkor pont ugyanolyan joga vana gyerekhez, mint neked. Elméletileg az is elofordulhat, hogy nála helyezik el a gyereket és neked adnak majd lathatasi jogot.
tegnapelőtt 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kérdeztem egy gyermekjólétist, de sok mindent egyáltalán nem tudott mondani, ezért gondoltam itt feltenni, hátha valaki tapasztalatot tud írni.
tegnapelőtt 15:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy több, mint egy éve nincs hivatalosan bejelentett munkája, feketén dolgozik, abban pedig havi fix keresete nincs.
tegnapelőtt 15:44
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Bakker, te vallaltal vele gyereket, tudtad, hogy milyen ő meg a családja, nem?
tegnapelőtt 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Abban nem volt tapasztalatom, hogyan viselkednek a gyermekkel. Teljesen más arcukat mutatják és máshogy tesznek, mintahogyan előadták, köszönöm a segítő válaszod, előrébb lettem.
tegnapelőtt 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennxire én tudom,amíg az apa nem követ el olyan dolgokat a láthatás alatt,amivel veszélyezteti a kicsi testi-lelki éppségét,addig joga van akár egyedül,akár a saját rokonaval együtt is látni a

gyereket.

Ha feltudsz mutatni később bármit,ami nem jó a gyereknek,ez megváltozhat. De sajnos ezek az indokok tudtommal nem elegendőek. Ha majd az lesz,hogy apuka egész nap feküdt,a gyerek meg nem evett semmit talán már bizonyítja az apa negatív nevelését.

tegnapelőtt 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Amíg nem történt bíróságon gyermekelhelyezési per, addig egyenlő mértékben gyakoroljátok a felügyeleti jogot.


Tehát ha tényleg akarná a gyereket és magához venné, gyakorlatilag semmit se tehetnél, mert ugyanannyi joga van erre, mint neked.


Ha pedig elkezded korlátozni a kapcsolattartás, megspékelve ellennevélés dél, akkor simán el is bukhatod a felügyeleti jogot.


Velem is ez volt.

Szakítottam a nőmmel, és úgy gondolta, hogy a gyerekemmel is szakítottam.

Ezért elrejtette a gyereket, nagyon durva módszerekkel ellennevelte. És ezeket bizonyítottam hangfelvételeket, SMS ek kel, valamint az igazságügyi pszichológus is megállapítitta hogy anyuka ellennevelő.

A magyar törvények értelmében pedig az ellennevelés kiskorú bántalmázásának minősül.


Ezért 4 év pereskedés után az

egyém a teljes felügyeleti jog, 3 hete költözött hozzám a lányom, most 9 éves.

tegnapelőtt 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Én nem aggondék a láthatás miatt. Nem hiszem,hogy foglalkozna a láthatas nyűgjével.

Akkor sem foglalkozik a gyerekkel ha ott van mellette,miért foglalkona vele bármikor máskor?

Esetleg 1-2elmegy, de hosszú távon fontosabb lesz neki a MB-3ad osztály ahol mucsaröcsoge csapössze simabuckással.

tegnapelőtt 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!