Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek, ha anyám szét akar...

Mi tegyek, ha anyám szét akar választani engem és a barátom?

Figyelt kérdés

A barátommal egy és fél éve vagyunk együtt (én májusban leszek 17 ő pedig egy hét múlva 19) . Anyám már régóta úgy mond ‘’ocsmárolja” a kapcsolatunkat és a barátom szüleit is. Például ha a barátoméknál vagyok és eszem náluk valamit pl. csipszet vagy az anyukája megkínál süteménnyel, étellel akkor mindjárt azt mondja, hogy menjek oda lakni, szedjem a holmim és egyem az ő kajájukat. Vagy például minden esetett megragad, mikor belém tudd kötni példaul ma, mikor egy barátnőm este 8kor megkért, hogy fotózzam le, hogy mit írtunk az iskolában mikor ő nem volt ott, máris azt mondja ,,Nem most kellene ezt csinálni, volt rá elég időd!’’ arrogánsan. Emellett mindig felhozza a barátom szüleit és kritizálja őket, folyton azt hajtsa, hogy nekem már ő nem az anyám, hanem a barátom anyja az, menjek el lakni hozzájuk, menjek egyenesen férjhez is, nem bánná, ha el mennénk innen lakni, hogy ne lássuk egymást. Mindeközben a barátom és a barátom szülei is nagyon tisztelettudóak anyámmal és anyám magyarán mondva nyalja a seggüket, ha látja őket, főleg a barátomét. Nem érdekli, hogy kivel beszélget, mindig beleszól, mindig a középpontban akar állni, azonnal siet ha róla van szó és furcsán viselkedik (emelett megjátsza a legjobb énjét), akkor lép kapcsolatba vele amikor csak lehet és állandóan felhozza őt témának.


A múltkor a barátom szüleivel és a barátommal elmentünk egy koncertre és Budapesten éjszakáztunk egy éjjelt. A mi esetünkben Budapest nagyon messze van, mert nem Magyarországon élünk, de a szüleim mindketten beleegyeztek, ráadásul ők maguk mondták, hogy ha szeretnék, akkor mehetek. Mióta visszajöttem anyám dühös rám, egy kedves szava sincs hozzám és csak rosszabbult a helyzet, úgy érzem ki nem állhatja a barátomat és a családját, emelett azt mondta soha nem mehetek velük sehova többé, holott ő engedett el és nem tettem semmi rosszat sem (még csak egy ágyban sem aludtunk a barátommal, mert megtiltották de ez szerintem megérthető). Ma anya ráírt a barátom anyukájára, hogy kérdezni akar tőle valamit, de aztán mégsem tette. Nem tudom már mi tévő legyek, elegem van anyámból, abból, amit művel, nem értem miért nem mondja meg egyszerűen mi baja van, miért akarja annyira, hogy ne legyünk együtt a barátommal. Kezdem úgy érezni lehet szerelmes belé, habár hülyeségnek hangzik.



2023. márc. 31. 00:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Kibírod míg nagykoru leszel, aztán ha még együtt elsztek összeköltöztök valahol.
2023. márc. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
88%
Először próbáld az anyáddal megbeszélni, megkérdezni, hogy miért csinálja, elmondani, hogy ez neked fáj. Ha az asszertív közeledésed ellenére nem változik, akkor nincs más, mint megpróbálni nem foglalkozni vele. Ez elég nehéz, de ehhez is - mint bármilyen nehéz dologhoz - akaraterő kell. Illetve tudatosság, önbizalom is kell. Hajrá. :)
2023. márc. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
29%
Édesanyád nárcisztikus személyisézavarban szenved nagyon toxikus a környezetére nincs kizárva hogy rettenetesen irigy a párod családjára és ő is tudhatja hogy jobbak nála ezért hogy jobbnak érezze magát mindenki mást szarnak állít be. Saját erőtökből ha elég erős a kapcsolatotok gyönyörű életetek lehet nélküle is
2023. márc. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
95%
#3 Ezt szerintem konyhapszichológiának hívják. Ne diagnosztizáljunk úgy embereket, hogy szinte semmit nem tudunk róluk.
2023. márc. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
mindig akad egy ökör aki a nárcisztikus szarsággal jön...
2023. márc. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
91%

Elsőre próbáld meg megbeszélni édesanyáddal, hogy miért is viselkdik így veled, mond el azt is hogy téged ez bánt, te mit tapasztalsz.

Ha ezek után is agresszív módon reagál a hallottakra eléggé nárcisztikus személyisége van. Sajnos ezügyben nem tudsz mit tenni. a toxikus embereket ahogy van rá alkalmad ki kell zárni az életedből, elsőre fájni fog mivel édasanyádról van szó viszont jobb távolról szeretni mint sem közelről utálni. Csak ki kell várni még nagykoru nem leszel és tényleg vagy elköltözni, vagy megállni a saját lábadon. Nehéz lesz elsőre viszont ha a barátoddal hosszútávon erős kapcsolatotok lesz akkor tényleg szép élet áll előtted. :)

2023. márc. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Féltékeny.
2023. márc. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Ne hívjuk akkor nárcisztikusnak, hívjuk szimplán féltékenynek meg irigynek. Az a baja, hogy nem bír leszakadni rólad, zavarja, hogy mással is jól érzed magad rajta kívül, mást is szeretsz, azt akarná, hogy csak ő legyen neked a világ közepe.
2023. márc. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Beszélj vele normálisan, hogy miért csinálja ezt.

Neki, több élet tapasztalata van, néha jobb az idősebbekre hallgatni.

Bár, tudjuk hogy úgysem fogsz :)

2023. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

"Édesanyád nárcisztikus személyisézavarban"


Nah, már megint dobálják a kliseket IQ 100 alatt.

2023. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!