Válás esetén mi van a tartozásokkal?
Figyelt kérdés
Férjem nevén több hitel és számlákból eredő tartozás is van. Ezek között van, ami már behajtónál. Ha elválunk, ezekkel mi történik? Hogyan történik a törlesztés?2023. márc. 11. 15:16
1/21 A kérdező kommentje:
A hitelt házasság előtt vette fel,de már házasok voltunk, amikor elmaradt a fizetés (munkanélküliség miatt) és átkerült behajtóhoz. A szolgáltatásból eredő számlatartozás a házasság alatt keletkezett (fogalmam sem volt róla, ő intézte a befizetéseket).
2023. márc. 11. 15:22
2/21 anonim válasza:
A házasság alatt szerzett vagyon és kötelezettségek (hitelek) közösek. Ha ő nem fogja fizetni, akkor rajtad fogják számonkérni.
3/21 A kérdező kommentje:
És ha fizeti? Mármint alapesetben neki kell fizetnie? Nem terhelődik automatikusan a fele a nevemre?
2023. márc. 11. 15:31
4/21 anonim válasza:
Válás esetén gondolom vagyonmegosztás is van. Szerintem ott kell lenyilatkozni a szerzett vagyon és szerzett adósságok megosztását, de lehet hülyeséget írtam.
5/21 anonim válasza:
Arra terhelődik ami a házasság után lett. A tartozás kamatja vagy hogy mondják fog feleződni. Azt neked kell kifizetni ha ő nem fogja
6/21 anonim válasza:
Inkább kérdezd meg az ügyvéded mint hogy itt találgassunk
7/21 anonim válasza:
Válás esetén vagyon megosztás van! Amiről a bíróságon kell nyilatkozni. Illetve a bíró osztja szét a meglévő vagyont, és a tartozásokat is! A ti nyilatkozataitok alapján! Mert alapban marad minden az adós nevén, vagyis a férjed nevén. Bizony. A bíróságon nem csak a vagyonról, de a tartozásokról és a hitelekről is nyilatkozni kell, egy esetleges válás esetén. De le is mondhatsz a teljes vagyonról és a tartozásokról is.
8/21 anonim válasza:
Ha a kölcsönöket a házassag ELÖTT vette fel, az magánvagyon, csak éppen negatív értékü. A magánvagyon nem lesz közös, a törltesztés kizárólag az ö ügye.
9/21 A kérdező kommentje:
Vagyonunk egyáltalán nincs. Akkor is lemondhatok a tartozásról?
2023. márc. 11. 17:14
10/21 anonim válasza:
Igen. Feltéve ha az alap tartozás, a házasság előtt keletkezett a férjed nevén / tulajdonabban. Akkor a tartozás sem lesz e tied. De mint írtam mindenről nyilatkozni kell, mind két félnek a bíróságon a bírósági válási perben. Egyébként meg jelentsd be a bíróságon a bírónak hogy te nem vagy hajlandó a férjed tartozását ki fizetni. Illetve fogadj egy jó való peres ügyvédet. Amúgy is válás esetén érdemes fogadni válóperes ügyvédet. Ha nincs váló peres ügyvédre pénzed, akkor meg próbálj meg egyezni a férjeddel! ellenkező esetben nagyon rosszul is ki jöhetsz a házasságból. Épp ezért sokan nem is házasodnak össze. Csak élettársi viszonyt létesítenek. Ez a könnyebbik eset. Mert egy rossz házasság után, akár rajtad maradhad a férjed adóssága is. Ezért kell válás esetén mind két félnek külön - külön ügyvédhez fordulni. Mert egy jó válóperes ügyvéd, könnyen segíthet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!