Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem hagy dönteni?

Anyám miért nem hagy dönteni?

Figyelt kérdés
A minap elmentem anyámmal egy úgynevezett "anya-lánya napra", vásárolgatni, de nagyon rosszul sült el. Nagy veszekedés lett a vége, mert mindenbe beleszólt, amit én kitaláltam. Nem engedte, hogy azt a ruhát válasszam, ami nekem tetszett, és rám akarta erőltetni folyton, ami neki tetszik. 26 éves vagyok, külön élek, saját keresettel rendelkezem természetesen. Miért lehet az, hogy anyám nem fogadja el, hogy van önálló ízlésem, és nekem nem feltétlenül tetszik az, amit ő mutat nekem? Konkrétan könyörgött többször is, hogy próbáljam fel azt a ruhát, ami neki tetszett, de nekem nem. Ezen kívül nem tetszett neki a púderem színe, és 10x elmondta, hogy ez nem áll jól. Örülök, ha valaki őszintén felhívja a figyelmem arra, ha valami nem áll előnyösen, de ő direkt sértegetni akart vele. Korábban már többször megjegyezte, hogy ha nem sminkelem ki magam, nem megyünk együtt ide meg oda, mert nem fogom őt égetni. :o Nem az lenne a normális hozzáállás egy édesanya részéről, hogy a lánya ne sminkelje agyon magát? Nem értem ezt a felfogást, persze tud szépíteni a smink egy nőn, de én sokszor úgy érzem magam jól, ha nincs rajtam, és ilyenkor mindig félek, hogy anyám beszól nekem, legtöbbször meg is teszi. Lehet, hogy apróságnak tűnik, de nem tudok vele kijönni, nagyon bosszantó ez a helyzet. Megfogadtam, hogy mostmár sosem fogok közös programokat csinálni vele, mert nem tud megváltozni. Valakinek van esetleg tapasztalata hasonló szülőkkel? Mit lehet tenni a jó viszony érdekében?

2022. okt. 9. 18:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Hát ez sajnos nem talált, ugyanis 5 éve vagyok a párommal, aki az első férfi az életemben, akivel lefeküdtem :-)
2022. okt. 9. 18:34
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze, ez a hivatalos verzió.
2022. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Tehát 26 év alatt nem siemrted ki annyira, hogy tudd, erre számíthatsz.
2022. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4%
Remélem, legközelebb, ha együtt mentek, mindenre bólogat, akkor is, ha röhejesen nézel ki benne. Utána majd az lesz a bajod...
2022. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
5 év alatt nem tudott a párod elég tanácsot adni ezekben a kérdésekben?
2022. okt. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

huh, hogy itt mennyi a frusztrált, rosszindulatú ember :D

látom kedves egyeske szépen megfogalmazott válaszát le is szedték, megérdemelte ;)

3- Kiismertem, tudom, hogy ilyen. Viszont szeretnék vele jól kijönni, de nem hallgat rám, ha beszélni próbálok vele kultúr módon arról, hogy van saját ízlésem, és nem kell könyörögni, hogy ilyen meg olyan ruhát vegyek fel. Amúgy nem emos, rockos, hippis, ribizlis, vagy bármilyen más kirívó stílusról beszélünk, szimpla felsőkről, kabátokról, és nadrágokról, csak anyum nem bírja, ha valaki nincs egy véleményen vele.

4- Mint leírtam, azzal nincs bajom, ha valaki normálisan felhívja a figyelmem arra, ha valami nem előnyös. Itt a hisztirohamokkal van a baj, meg hogy üvöltöznek veled a semmiért :) talán el kéne olvasni a kérdést mielőtt írsz egy ekkora baromságot. Egyébként van, hogy megdicséri az öltözékem, persze így színes a világ, hogy nem vagyunk egyformák, nem kell, hogy az tetsszen neki, ami nekem, csak ilyenkor úgy érzem, gyerekként néz rám, és az ő kedve szerint akar öltöztetni, aminek meg komoly pszichés háttere lehet, szóval ez a kérdés kicsit mélyebb annál, mint hogy ilyeneket írj.

5- A párom szülei abszolút nem ilyenek, így neki nincs hasonló tapasztalata, általában azt szokta tanácsolni, hogy hagyjam figyelmen kívül, amikor beszólogat nekem. Aki hasonló cipőben jár, viszont tudhatja, hogy ez nem olyan könnyű! Ezért is írtam ki a kérdést, hátha egymásra találunk, és tudunk egymásnak valami tanáccsal szolgálni! Ha normális választ nem tudsz írni, ne trollkodj, mint egy 5 éves!

2022. okt. 9. 19:17
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi idösen teljesen függetlennek kell lenni.
2022. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!