Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám mérgező,már elköltözte...

Anyukám mérgező,már elköltöztem tőle de még mérgez,mit tudok tenni ?

Figyelt kérdés

Hosszú évek betegsége után eljöttem otthonról,mert nem bírtam anyukámmal együtt élni mert mérgező.

Elköltöztem, jó ideig jól voltam de aztán újra a közelembe engedtem és újra nagyon beteg vagyok (depresszió, pánikbetegség)

Hogy tudnék határt húzni ?

Mi lenne tényleg a jó megoldás ?


2022. ápr. 14. 19:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igen jó a kapcsolatom anyuval, mióta 600 Km van közöttünk. Egy héten legalább egyszer telefonálunk, ötévente egyszer elmegyünk érte, bevágjuk a kocsiba és elhozzuk magunkhoz néhány hétre. Mi nem érezzük magunkat jól a "szülői házban"., ezért nem maradunk ott max. pár órát.

Szoktam is mondani, hogy "itthon voltam, de most már hazamegyünk". Hozza a kézimunkáját, kap kulcsot. Mehet sétálni, vagy amit akar. Mi meg megyünk dolgozni, mintha itt se lenne. Ha megunja, hazaviszem. Muszáj az én "felségterületemen" lenni, mert "otthon" kikritizál a világból is. Megfigyeltük, hogy sokkal nyugodtabb, ha ő van itt. Nem kötözködik, mint otthon tenné.

Magától nem jön, mert nem tudja a nyelvet.

Egészséges távolságtartás.

2022. ápr. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Most haza kell mennem rendesen reszketek az idegtől...de muszáj.
2022. ápr. 15. 09:27
 23/28 anonim ***** válasza:
20%
Költözz is vissza, jó az úgy!
2022. ápr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
85%
Sam Vakninnek (nárcisztikus-szakértő, terapeuta) van egy magyarul is meghallgatható előadása, mérgező emberek ellen csak a no kontaktot tudja javasolni. Ha erre nincs mód vagy nem akarod valamiért meglépni, felsorol nyolc másik módszert, amivel tudod uralni a helyzetet/személyt. Ha nem teszed meg ezeket, rólad szól szerintem. Mindig lehet azt mondani, hogy "nem tudom megtenni", én ezt már többször írtam ezen az oldalon és máshol is.
2022. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
85%

Bihari Viktóriát is hallgathatod, illetve Barbara, a nárciszcoach videóit. Sokat fog segíteni.


És van egy jó hírem. Nem vagy köteles most húsvétkor sem hazamenni.

2022. ápr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorodban kellett, már nem kell meg muszáj.
2022. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Hát nem is jövök többet

Itt ülök tiszta ideg vagyok jár a lábam a kezem.

Gyomorideg

Ahogy jöttem a ház felé szinte nem hoztak a lábaim

2022. ápr. 15. 10:57
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahelyett hogy felhívod anyádat hallgass meg egy olyan zenét amit szeretsz. Vagy csinálj bármi mást.

Ha ő hív akkor vedd fel, és nem edd le a telefont egy kedves elköszönés után ha elkezd szidni.

2022. ápr. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!